Porażka we Wrocławiu

W meczu 5. kolejki TAURON 1.Ligi, eWinner Gwardia Wrocław pokonała Polski Cukier Avię Świdnik 3:1 (17:25, 25:20, 26:24, 28:26).

W pierwszym secie świdniczanie zaskoczyli rywali swoją dobrą grą i pewnie wygrali tę partię 25:17. Gwardia popełniała mnóstwo błędów w polu zagrywki, w całym meczu w tym aspekcie gry pomylili się 26 razy.

Mimo to, w kolejnym secie zdołali wygrać do 20.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany. Z czasem Avia odskoczyła rywalom na kilka punktów i wydawało się, że wyjdą na prowadzenie 2:1. Wrocławianie nie złożyli broni i dogonili żółto-niebieskich przy stanie 20:20. W końcówce zachowali oni więcej zimnej krwi i wygrali 26:24.

Czwarta partia od początku układała się po myśli gospodarzy. Avia wyrównała przy stanie 15:15. Do końca seta trwała walka o każdy punkt. Obie drużyny popełniały mnóstwo niewymuszonych błędów, ale to gospodarze podczas gry na przewagi zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

eWinner Gwardia Wrocław – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (17:25, 25:20, 26:24, 28:26)

MVP: Damian Wierzbicki (27 punktów)

Najwięcej punktów dla Avii: Rawiak (12), Swodczyk (11), Rećko (11)