Jaworzno zdobyte!

W pięknym stylu z TAURON 1.Ligą przywitał się Polski Cukier Avia Świdnik. Zawodnicy trenera Witolda Chwastyniaka pokonali w pierwszej kolejce sezonu 2020/2021 MCKiS Jaworzno 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 5:3. Wówczas świdniczanie wygrali aż pięć punktów z rzędu. W dalszej części spotkania Avia utrzymywała dwu lub trzypunktową przewagę przy dobrej skuteczności w ataku. W końcówce seta żółto-niebiescy podkręcili tempo i wygrali 25:17.

W drugiej odsłonie świdniczanie od początku zaczęli budować przewagę. Świetnie spisywał się blok, a reszta zespołu nie popełniała zbyt wielu niewymuszonych błędów. Coraz lepiej zaczęła funkcjonować zagrywka, głównie za sprawą Karola Rawiaka i Artura Sługockiego. Przewaga Avii rosła z każdą akcją i ostatecznie drugą partię zawodnicy ze Świdnika wygrali aż 25:12.

Trzeci set był zdecydowanie najbardziej zacięty. Od prowadzenia 7:5 zaczęli siatkarze z Jaworzna. Avia odrobiła straty przy stanie 9:9 i wyszła na prowadzenie 12:10. Później gospodarze dogonili żółto-niebieskich i było 22:22. Wówczas Jaworzno zdobyło dwa punkty z rzędu i wydawało się, że ten set należy do nich. Avia doprowadziła jednak do remisu, a w kolejnych dwóch akcjach dwa punkty blokiem zdobył Artur Sługocki i set zakończył się wygraną gości 26:24, a cały mecz 3:0. Tym samym, po pierwszej serii gier, Avia zajmuje pierwsze miejsce w ligowej stawce.

W drugiej kolejce TAURON 1.Ligi Polski Cukier Avia Świdnik podejmie Krispol Września. Bilety na to spotkanie można kupić tylko poprzez zakładkę „kup bilet” na stronie www.avia-swidnik.pl.

MCKiS Jaworzno – Polski Cukier MKS Avia Świdnik 0:3 (17:25, 12:25, 24:26)

Avia: Boruch, Swodczyk, Rećko, Sługocki, Rawiak, Nowak, Kuś oraz Walawender i Żywno.

Najwięcej punktów w meczu: Rawiak (17), Sługocki (13), Rećko (10).