Pechowa porażka

W ostatnim meczu sparingowym tej zimy, zawodnicy Avii Świdnik ulegli na własnym boisku Wiśle Puławy 2:3.

To były dwie różne połowy. W pierwszej części gry lepsi byli świdniczanie i to oni stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Dobre okazje mieli Oziemczuk i Kompanicki, ale po ich uderzeniach piłka nie znalazła się w bramce. Wynik meczu otworzył Wojciech Białek, który wykorzystał dobre dośrodkowanie na głowę Dawida Niewęgłowskiego. Kapitan Avii ponownie trafi do siatki puławian i znów można było się zachwycać kapitalną asystą, tym razem w wykonaniu Pawła Ulicznego.

Po przerwie inicjatywę przejął lider naszej ligi. Najpierw kontaktowe trafienie zaliczył Krystian Puton, zaś wyrównał Łukasz Kacprzycki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, kuriozalne trafienie po błędzie naszego pomocnika zanotowali goście i to oni ostatecznie wygrali to spotkanie 3:2.

Avia Świdnik – Wisła Puławy 2:3 (2:0)

Bramki: Białek (13′, 33′) – K. Puton (49′), Kacprzycki (56′), Paluchowski (90′).

Avia: zawodnik testowany – Drozd, Mykytyn, Kursa, Niewęgłowski, Uliczny, Górka (60′ Szpak), Kompanicki (73′ Kuliga), Cielebąk (60′ Wójcik), Oziemczuk (60′ Darmochwał), Białek (75′ Poleszak).

Wisła: Kołotyło (70′ Socha) – Cheba (46′ Brągiel), zawodnik testowany (46′ Cyfert), Pielach, Kuban (70′ Cheba), W. Puton (46′ Kondracki), Skałecki (70′ zawodnik testowany), Bartosiak (46′ K. Puton), Czelny (46′ Ednilson), Zając (46′ Kacprzycki), Drozdowicz (46′ Paluchowski).