Comeback w Lubartowie

Po szalonym spotkaniu zawodnicy Avii Świdnik pokonali na wyjeździe Lewart Lubartów 3:2.

Do przerwy to Lewart miał więcej powodów do zadowolenia. Gracze trenera Tomasza Bednarunka prowadzili bowiem 2:0. Po przerwie Łukasz Mierzejewski dokonał dwóch korekt w składzie, które okazały się kluczowe dla końcowego rezultatu. Sygnał do ataku dał w 54 minucie Piotr Darmochwał, który indywidualną akcję zakończył ładnym, technicznym strzałem w długi róg. Dziesięć minut później stan meczu wyrównał Mateusz Kompanicki, zaś wynik na 3:2 dla żółto-niebieskich ustalił 18-letni Bartłomiej Poleszak po asyście także rezerwowego

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 2:3 (2:0)

Bramki: Świech (12), Dearman (34) – Darmochwał (54), Kompanicki (64), Poleszak (76).

Lewart: Wójcicki – Niewęgłowski, Ponurek, Zbiciak, Świech, Michałów (72 Góralski), Maksymiuk, Fularski (83 Buczek), Dearman (75 Aftyka), Nowak, Żelisko.

Avia: Sobieszczyk – Kuliga, Dobrzyński, Górka, Zdunek, Uliczny, Wójcik, Darmochwał, Kompanicki, Szpak (46 Cielebąk), Białek (60 Poleszak).

Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).