Efektowna wygrana

Od wysokiego zwycięstwa ze Świdniczanką rozpoczęli zimowe mecze sparingowe zawodnicy Avii Świdnik. W mroźną sobotę pokonali rywali 7:2.

W pierwszej połowie trener Mierzejewski dał szansę gry trzem zawodnikom testowanym, zaś trzon obrony żółto-niebieskich stanowili Rafał Kursa i Roman Mykytyn. W tej części meczu padła tylko jedna bramka. Sytuację sam na sam wykorzystał z zimną krwią Damian Szpak.

Po przerwie w drużynie Avii występowali już tylko pełnoprawni gracze żółto-niebieskich. Zaczęło się od niespodziewanego wyrównania gości. Po błędzie obrony Avii i poślizgnięciu się Michała Androsiuka piłkę do bramki skierował Sebastian Plesz. Chwilę później idealnie przywitał się z klubem Jakub Cielebąk, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i było 2:1. W 57 minucie Świdniczanka wykonywała rzut wolny. Michał Zuber precyzyjnym strzałem pokonał Androsiuka i znów był remis. Późniejszy przebieg meczu, to już totalna dominacja Avii. Drugą bramkę dołożył Cielebąk, a swoje podwójne trafienia zaliczyli także Kamil Oziemczuk i Wojciech Białek.

MKS Avia Świdnik – KS Świdniczanka Świdnik 7:2 (1:0)

Bramki: Szpak, Cielebąk x2, Oziemczuk x2, Białek x2