Pracowity tydzień Avii II

Zawodnicy rezerw Avii Świdnik mają za sobą bardzo ciekawy tydzień, w którym zmierzyli się z aż trzema przeciwnikami, Granicą Dorohusk, Unią Wilkołaz i Granitem Bychawa. W tych pojedynkach zaliczyli jedną wygraną, jeden remis i jedną porażkę.

W środowe popołudnie Avia II zmierzyła się z zespołem Granicy Dorohusk.

Przez większą część spotkania prowadziliśmy grę, natomiast przeciwnik ograniczał się do sporadycznych kontrataków, z których zdobył obydwie bramki w końcowym fragmencie spotkania.

W tym meczu możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle seniorów otrzymała spora grupa chłopców z juniora młodszego i trzeba przyznać, że kilku z nich pokazało się z niezłej strony. Wyróżniał się zwłaszcza Wiktor Lenard, który zdobył pierwszą bramkę i kilkukrotnie stwarzał zagrożenie pod bramką przeciwnika. W defensywie przyzwoicie radził sobie Jakub Borowiec, który miał dużo odbiorów i dobrze wprowadzał piłkę do linii pomocy – relacjonuje trener, Łukasz Jankowski.

Avia II Świdnik – Granica Dorohusk 2:2

Bramki dla Avii II: Lenard, Majkut

Avia II: Wojciechowski (Łobejko 46′) – Kępka (Sterniczuk 46′), Borowiec, Borkowski, Adamiec (Ciesielski 46′) – Kura (Majkut 46′), Krawiec, Lenard – Świdnik, zaw. testowany, zaw, testowany (Wójcik 46′)

W sobotę młodzi świdniczanie zagrali dwa spotkania. Najpierw z Unią Wilkołaz, a później z Granitem Bychawa.

Z pierwszym z zespołów graliśmy 45 minut i pewnie wygraliśmy 2:0 po bramkach Krystiana Świdnika i zaw. Testowanego. Przeciwnik nie stworzył pod naszą bramką żadnego zagrożenia, natomiast my przeprowadziliśmy kilka składnych akcji, których nie wykorzystaliśmy – powiedział Ł. Jankowski.

Avia II Świdnik-Unia Wilkołaz 2:0

Bramki: Świdnik, zaw. testowany

Avia II: Wojciechowski – Świdnik, Ważny (Kępka 23′), Borkowski (Adamiec 23′), Wdowicz (Rzeźnik 23,) – Bzowski (Kura 23′), zaw. testowany, Krawiec – Wójcik (Polański 30′), zaw. testowany, Kołodziej.

-W drugim meczu z Granitem Bychawa graliśmy 90 minut i byliśmy wymagającym przeciwnikiem dla rywala. W spotkanie lepiej weszła drużyna gości, która próbowała narzucić swój styl gry grając szybko i atakując wysokim pressingiem, lecz nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Po kilku minutach opanowaliśmy wydarzenia na boisku i mecz się wyrównał. W momencie kiedy to my mieliśmy fajnie zapowiadającą się akcję niepotrzebnie w prosty sposób straciliśmy piłkę przed polem karnym przeciwnika, który wyprowadził szybką i składną kontrę wychodząc na prowadzenie. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. Zakładając wysoki pressing wykorzystaliśmy najpierw błąd obrony, a później bramkarza i Michał Rzeźnik strzelił do pustej bramki. Kilka minut później wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Patryka Borkowskiego, który wykorzystał stały fragment gry i zdobył bramkę po strzale głową. W tym fragmencie meczu zdominowaliśmy przeciwnika i co chwila zagrażaliśmy ich bramce. Udokumentowaliśmy

tę przewagę świetną dwójkową akcją Bartłomieja Poleszaka z Jakubem Wójcikiem zakończoną przez tego ostatniego. W ostatniej części meczu dokonaliśmy sporo zmian i przeciwnik przejął inicjatywę. Stworzyli sobie kilka sytuacji i trzy z nich wykorzystali odwracając losy spotkania ostatecznie wygrywając 4:3. Rozegraliśmy kolejne bardzo dobre zawody przeciwko drużynie z wyższej ligi, strzelając bramki po składnych akcjach i tworząc sporo sytuacji. Nie ustrzegliśmy się również błędów w defensywie, co wyżej notowani rywale skrupulatnie wykorzystywali, lecz pracujemy nad tym, aby te błędy zniwelować – podsumował trener Jankowski.

Avia II Świdnik – Granit Bychawa 3:4

Bramki dla Avii II: Rzeźnik, Borkowski, Wójcik

Avia II: Polański (Nowak 30′) – Kępka, Ważny, Borkowski, Adamiec – Wdowicz (Krawiec 75′), Bzowski (Wójcik 45′), Kura – Chabros (Świdnik 65′), Poleszak (Kołodziej 61′), Rzeźnik (zaw. testowany 70′)