Nie dali szans rywalom

Piłkarze Avii pewnie pokonali Tomasovię Tomaszów Lubelski, w drugim zimowym sparingu.

Do przerwy, pomimo wyraźnej przewagi gospodarzy, był bezbramkowy remis. Po zmianie stron wynik meczu otworzył, wracający po kontuzji, Eryk Ceglarz. Na 2:0, w 83 min. podwyższył Dominik Maluga. Rezultat, w ostatniej akcji spotkania, ustalił Ceglarz. Świdniczanie mogli wygrać wyżej, ale kilka razy trafili w słupek lub zabrakło im precyzji w dogodnych sytuacjach.

– Jestem zadowolony z gry zespołu – komentuje Łukasz Mierzejewski, trener żółto – niebieskich. – Można się jedynie przyczepić do skuteczności pod bramką rywala. Przeciwko Tomasovii testowany był jeden zawodnik. Nie zagrał natomiast Wojciech Białek, który narzeka na drobny uraz.

MKS Avia Świdnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (0:0)

Ceglarz (65’, 90’), Maluga (83’)

Avia I połowa: Piotrowski, zawodnik testowany, Głaz, Kukułowicz, Kuliga, Uliczny, K. Mroczek, B. Mroczek, Maluga, Prędota, Szpak

Avia II połowa: Szelong, Mykytyn, Kołodziej, zawodnik testowany, Plesz, Wójcik, K. Mroczek, Ozimek, Maluga, Ceglarz, Poleszak