Ważne zwycięstwo Avii

Świdniczanie przegrywali z Orlętami Radzyń Podlaski, ale dzięki dwóm trafieniom Piotra Darmochwała zdobyli cenne trzy punkty.

Podopieczni Tomasza Bednaruka powinni prowadzić od 10 min. gry. Piotr Darmochwał strzelał z kilku metrów, ale dobrze zachował się bramkarz gości. Radzynianie tylko raz w pierwszej połowie zagrozili bramce Avii i od razu zakończyło się to golem. Z prawej strony wbiegł w pole karne Maciej Wojczuk i płaskim strzałem pokonał Piotra Piotrowskiego.

Druga połowa toczyła się pod dyktando żółto – niebieskich. Efektem tego był najpierw gol na 1:1, a później zwycięski, na 2:1. W obu przypadkach na listę strzelców wpisał się Piotr Darmochwał, który był dziś najlepszy na boisku.

Już za cztery dni świdniczanie rozegrają kolejny mecz w lidze. Tym razem do lotniczego miasta przyjedzie Wisła Sandomierz. Środowe starcie rozpocznie się o godz. 17.00.

MKS Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (0:1)

Darmochwał (67’, 80’) – Wojczuk (33’)

Avia: Piotrowski, Lusiusz, Mykytyn, Dwórzyński, Plesz (Mroczek 58’), Wójcik, Głaz (kapitan), Darmochwał, Maluga, Białek (Koczon 75’), Prędota

Orlęta: Nowacki, Zarzecki, Kursa, Ciborowski, Gałązka, Kot, Wojczuk, Ilczuk (Turek 72’), Jaworski (Kalita 53’), Korolczuk (Zaręba 83’), Kiczuk

żółta kartka: Maluga – Ilczuk, Turek

sędzia: Sebastian Godek