Na tarczy z Krakowa

Inauguracja sezonu 2020/2021 nie wyszła po myśli podopiecznych Łukasza Mierzejewskiego. Avia przegrała w Krakowie z rezerwami Pasów 1:0.

Początek meczu, jak i cała pierwsza połowa grana była pod dyktando żółto-niebieskich. W pierwszych minutach spotkania beniaminek był w wyraźnym odwrocie. To Avia prowadziła grę i stwarzała sobie sytuacje podbramkowe. Mimo dużej przewagi, strzały Bartosza Mroczka, Eryka Ceglarza, Pawła Ulicznego, Dominika Malugi czy Krystiana Mroczka były niecelne lub zbyt słabe, by pokonać bramkarza Cracovii.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze. Młodzi zawodnicy trenera Piotra Gizy znacznie lepiej kontrolowali grę i coraz śmielej radzili sobie pod bramką Andrzeja Sobieszczyka. Po jednej z ich akcji piłka trafiła w słupek i było to pierwsze poważnej ostrzeżenie dla Avii. Kilka minut później we własnym polu karnym Rafał Kursa sfaulował swojego rywala i sędzia po chwili zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Tomasz Bała nie zmarnował swojej szansy i Pasy wyszły na prowadzenie. Dwie dobre okazje miał jeszcze aktywny w tym meczu Bartosz Mroczek, jednak najpierw jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca, a w końcówce strzał głową skrzydłowego Avii odbił się od poprzeczki. Cracovia mądrze broniła się w końcówce, skutecznie zabierając czas żółto-niebieskim. Mecz zakończył się wygraną Cracovii II 1:0.

Cracovia II – Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Bramka: Bała (68′ z karnego).

Cracovia: Majchrowicz – Bracik, Stachera, Wiśniewski, Ziemnik, Zaucha, Malisz, Vinicius (77′ Matheus), Ożóg (77′ Supryn), Bała (82′ Bociek), Pituła.

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Mykytyn, Kursa, Niewęgłowski, Maluga (60′ Kuliga), Wójcik, Uliczny (75′ Szpak), B. Mroczek, K. Mroczek, Ceglarz (46′ Białek).

Żółte kartki: Bała, Ożóg, Matheus – Kursa, B. Mroczek.