Mecz pełen bramek

Ekipa Łukasza Mierzejewskiego awansuje na szóste miejsce w tabeli, po sobotniej wygranej z Podlasiem Biała Podlaska. Mecz zakończył się rezultatem 4:2.

Od początku spotkania żółto-niebiescy atakowali gości, ale nie mogli sforsować defensywy rywala. W 25 minucie sfaulowany w polu karnym został Damian Szpak. Z golkiperem z Białej Podlaskiej zmierzył się Wojciech Białek, który bez problemu skierował piłkę do bramki. Mimo kolejnych, dogodnych okazji, żółto-niebiescy musieli czekać na drugą bramkę do 45 min., kiedy kapitan żółto-niebieskich dobił uderzenie Bartosza Mroczka. Po przerwie goście spisali się jednak dużo lepiej. W 55 minucie Kamil Dmowski zaliczył kontaktowe trafienie, a kwadrans później, do wyrównania doprowadził Karol Buzun. Goście z remisu nie sieszyli się długo. Zaledwie 3 minuty później, Avia wygrywała 3:2 po bramce Arkadiusza Górki. Ekipa z Podlasia miała jeszcze jedną szansę na wyrównanie. Rzut karny wykonywany przez Pawła Komara wybronił Bartosz Szelong. W 85 minucie, kompletując hattricka, gości dobił Wojciech Białek.

W następnej kolejce Avia Świdnik zagra na wyjeździe z Wisłą Sandomierz.