Gramy dalej

Żółto – niebiescy wyeliminowali POM-ISKRĘ Piotrowice i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski LZPN.

Gospodarze postawili trudne warunki. W 13 min. wyszli na prowadzenie, po trafieniu Marcina Gila. Wyrównał, w 35 min. gry Łukasz Strug, który wykorzystał dokładne podanie od Jana Matera. Do przerwy było 1:1.

Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia i sędzia zarządził dogrywkę. W niej Avia przechyliła szalę na swoją korzyść. W 113 min. do siatki trafił Jan Mater, a chwilę później ponownie Strug. Kolejnym, pucharowym przeciwnikiem świdniczan będzie Iskra Krzemień (26 września).

POM-ISKRA Piotrowice – MKS Avia Świdnik 1:3 (1:1, 1:1)

gole dla Avii: Strug (35’, 117’), Mater (112’)

Avia: Piotrowski, Kołodziej, Szymala (Głaz 89’), Mater, Plesz (Maluga 46’), Wójcik, Lusiusz (Mroczek 46’), Partyka, Wołos, Strug, Koczon (Białek 61’)

żółta kartka: Białek (2), Mater

czerwona kartka: Białek