Efektowne przełamanie

MKS Avia Świdnik wreszcie zgarnęła komplet punktów. W zaległym meczu z drugiej kolejki, podopieczni Łukasza Mierzejewskiego pokonali spadkowicza z drugiej ligi, Stal Stalowa Wola 3:1.

Lepiej to spotkanie zaczęli goście. Już w 11 minucie meczu, Michał Fidziukiewicz, po ładnej akcji zespołowej dał swojej drużynie prowadzenie. Avia nie dała za wygraną. Dwa razy piłka znalazła się w siatce rywali, ale sędzia dopatrzył się najpierw zagrania piłki ręką Wojciecha Białka, a później spalonego. Udało się w 24 minucie, kiedy to Białek dośrodkował na pierwszy słupek do Rafała Kursy, który wpakował futbolówkę do bramki. Przed przerwą goście mieli jeszcze dwie dogodne okazje do objęcia prowadzenia, ale świetnie w bramce Avii spisywał się Andrzej Sobieszczyk.

Po zmianie stron, to świdniczanie byli stroną przeważającą. W 66 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Wojciech Białek. Dograł piłkę do Dominika Malugi, a ten strzałem głową dał Avii prowadzenie. Cztery minuty później znów kapitan żółto-niebieskich wykonywał rzut wolny. Jego centrostrzał minął wszystkich w polu karnym i zmylił także zaskoczonego bramkarza. Do końca meczu nic się już nie zmieniło i podopieczni Łukasza Mierzejewskiego mogli cieszyć się z pierwszej wygranej w tym sezonie.

Avia Świdnik – Stal Stalowa Wola 3:1 (1:1)

Bramki: Kursa (24′), Maluga (66′), Białek (70′) – Fidziukiewicz (11′).

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Mykytyn, Kursa, Niewęgłowski, Szpak (46′ Maluga), Wójcik, Uliczny, B. Mroczek (85′ Ceglarz), K. Mroczek (88′ Oziemczuk), Białek.

Stal: Korziewicz – Jarosz (74′ Pilch), Witasik, Mroziński, Zmorzyński, Jopek (61′ Stępniowski), Surmiak (61′ Waszkiewicz), Szifer (61′ Stelmach), M. Płonka, Śpiewak, Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Kursa, K. Mroczek – Stępniowski, Surmiak.