Pechowe karne

W granym awansem meczu 4. kolejki III ligi grupy 4, MKS Avia Świdnik uległa w Nowym Targu miejscowemu Podhalu 2:0.

Mecz był rozgrywany na sztucznej murawie, co w połączeniu z wysoką temperaturą i słońcem nie pomagało żadnej z drużyn. Mimo to, Avia wyszła na ten mecz bardzo zmotywowana i od samego początku narzuciła swój styl gry. Gospodarze nie byli w stanie skonstruować choćby jednej składnej akcji. Świdniczanie od pierwszych minut stwarzali sobie okazje do strzelenia bramki. Najlepsze z nich mieli Wojciech Białek, który wyszedł sam na sam z bramkarzem po dobrym podaniu Krystiana Mroczka, lecz uderzył ponad bramką oraz Dominik Maluga. Tym razem strzał skrzydłowego Avii końcówkami palców wybił bramkarz Podhala. Po przerwie coraz śmielej zaczęli grać gospodarze. Do tego doszły indywidualne błędy Avii w defensywie. W 54 minucie Rafał Kursa zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Dawid Dynarek i było 1:0. Kilka minut później sytuacja znów się powtórzyła. Dynarek zmienił róg i ponownie gospodarze mogli cieszyć się z bramki. Podhale miało jeszcze jedną dogodną sytuację, ale tym razem Andrzej Sobieszczyk spisał się doskonale i nie pozwolił na stratę kolejnego gola. Avia do końca meczu starała się zmienić rezultat, jednak zmasowana obrona i nieskuteczność pod bramką przeciwnika spowodowały, że mecz zakończył się zwycięstwem Podhala 2:0.

Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik 2:0 (0:0)

Bramki: Dynarek (55′ i 63′ – obie z karnych).

Podhale: Styrczula – Smoleń, Lewiński, Wajsak (59′ Dudek), Tonia, Potoniec (72′ Misiura), Dynarek, Mianowany, Molis, Mizia (59′ Lepiarz), Skórski (82′ Burnat).

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Mykytyn, Kursa (85 Drozd), Niewęgłowski, Maluga (68′ Kuliga), Wójcik (88′ Szpak), Uliczny, B. Mroczek (46′ Ceglarz), K. Mroczek (68′ Oziemczuk), Białek.

Żółte kartki: Mykytyn, Kursa, Dobrzyński (Avia).