Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Dodatkowe wsparcie od miasta
24.05.2018

Na stadionie miejskim odbyła się dziś konferencja prasowa z udziałem Waldemara Jaksona, burmistrza Świdnika, Łukasza Reszki, prezesa MKS Avia oraz Jakuba Guza i Wojciecha Białka, kapitanów żółto – niebieskich.

Spotkanie zaczęło się od podziękowań burmistrza dla zespołu siatkarzy, którzy mają za sobą udany sezon w II lidze. W nagrodę za ich postawę W. Jakson zobowiązał się przekazać na sekcję siatkówki dodatkowe 100 tys. zł. Tyle samo dostanie piłkarska Avia, jeśli do końca sezonu zachowa miano niepokonanej w tym roku na własnym boisku oraz wygra derby z Motorem Lublin.

- Cieszę się, że już w pierwszym roku funkcjonowania Miejskiego Klubu Sportowego nasi siatkarze włączyli się do walki o awans do I ligi - mówi W. Jakson. - To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że podjęliśmy słuszną decyzję powołując spółkę, która zajęła się kierowaniem żółto – niebieskimi. Dziękuję za sezon pełen emocji, za wygranie wszystkich meczów przed własną publicznością. Jesteście wspaniałą wizytówką Świdnika. Doceniając waszą pracę chcę poinformować, że miasto przekaże dodatkowe 100 tys. zł na dalszy rozwój sekcji. Mówiąc o Avii nie mogę oczywiście zapomnieć o naszych piłkarzach, którzy są rewelacją rundy wiosennej w trzeciej lidze. Wiem, że w tym roku nie udało się nikomu wywieść z ich boiska choćby jednego punktu. Obiecuję, że jeśli ta bardzo dobra passa zostanie utrzymana oraz wygramy derby z Motorem Lublin, oni także będą mogli liczyć na dodatkowe środki, w kwocie 100 tys. zł.

- Dziękuję burmistrzowi za zaufanie. Podchodzę do tego, jak do kolejnego wyzwania. Obiecuję, że zrobimy wszystko, aby twierdza Świdnik pozostała niezdobyta i to nie tylko do końca tego sezonu, a piłkarze przywieźli z Lublina zwycięstwo - mówi Łukasz Reszka, prezes MKS Avia.

Sponsorzy