Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Druga porażka na wiosnę
19.05.2018

W Ostrowcu Świętokrzyskim padł dziś tylko jeden gol. Niestety, jego autorem był Łukasz Jamróz, napastnik gospodarzy.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando miejscowych, choć to Avia pierwsza groźnie zaatakowała. W 9 min. na strzał zza pola karnego zdecydował się Krystian Mroczek, a futbolówka przeleciała metr obok słupka. Kolejne fragmenty należały do podopiecznych Przemysława Cecherza. Pod bramką Piotra Piotrowskiego szczególnie groźnie robiło się po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska. Kluczowa dla losów rywalizacji była akcja z 36 min. meczu. Po stracie piłki w środku pola przez żółto - niebieskich KSZO wyszło z szybkim kontratakiem. Dobre podanie otrzymał Łukasz Jamróz, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pokonał golkipera świdniczan.

Po zmianie stron miejscowi szybko mogli podwyższyć prowadzenie. Bartłomiej Smuczyński stanął oko w oko z Piotrowskim, ale nie trafił w bramkę. W 57 min. blisko wyrównania był Wojciech Białek. Jego strzał obronił Adrian Olszewski. Dobitkę Krystiana Mroczka zblokowali obrońcy, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie Avia stworzyła najlepszą okazję na bramkę. Piotr Prędota strącił piłkę głową, a ta zanim wyszła poza linię końcową odbiła się jeszcze od słupka. Końcówka spotkania wyglądała tak, że świdniczanie prowadzili grę, starając się wyrównać, a KSZO nastawiło się na kontrataki. Nie zmieniło się to nawet po czerwonej kartce dla Konrada Kołodzieja. Obrońca, w 82 min. został ukarany przez arbitra drugim „żółtkiem” i musiał opuścić murawę. W doliczonym czasie gry bohaterem ekipy Dominika Bednarczyka mógł zostać Mateusz Jarzynka. Po centrze Sebastiana Głaza obrońca strzelił głową, ale nie trafił do siatki.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Avia Świdnik 1:0 (1:0)

Łukasz Jamróz (36’)

Avia: Piotrowski, Jarzynka, Kołodziej, Szymala, Barański (Lusiusz 76’), Głaz, Czułowski (Mazurek 85’), Mroczek (Nowak 76’), Maluga, Białek (Wołos 88’), Prędota

żółte kartki: Kołodziej (dwie), Szymala

czerwona kartka: Kołodziej

sędzia: Marek Śliwa (Pińczów)

Podobne Galerie
KSZO - Avia (1:0)
19 maja 2018 r. Więcej
Sponsorzy