Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Trudny sprawdzian Avii
18.05.2018

O nietypowej godzinie, bo o 19.29 rozpocznie się jutrzejszy mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim pomiędzy miejscowym KSZO i Avią Świdnik.

Gospodarze zajmują czwarte miejsce w tabeli i nadal poważnie myślą o awansie. Do lidera, Resovii Rzeszów tracą osiem punktów, ale mają jedno spotkanie rozegrane mniej. Świdniczanie są już praktycznie pewni utrzymania . Zarówno drużyna Dominika Bednarczyka, jak i podopieczni Przemysława Cecherza zwyciężyli w trzech ostatnich kolejkach. Natomiast w jesiennym starciu obu zespołów górą byli piłkarze z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy w Świdniku wygrali 3:2. Gole dla żółto – niebieskich strzelali wówczas Patryk Czułowski i Wojciech Białek.

Jutrzejsze starcie poprowadzi Marek Śliwa z Pińczowa. Arbiter, w bieżących rozgrywkach sędziował 11 spotkań w III lidze, grupie IV. Był rozjemcą dwóch pojedynków z udziałem żółto – niebieskich. Co ciekawe oba kończyły się przekonującymi zwycięstwami Avii (3:0 z Wólczanką i 4:0 z Wiślanami Jaśkowice). Do tej pory pokazał 43 żółte i 4 czerwone kartki. Podyktował również 3 rzuty karne.

Podobne Galerie
KSZO - Avia (1:0)
19 maja 2018 r. Więcej
Sponsorzy