Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Pokaz mocy w Rzeszowie
12.05.2018

Avia strzeliła Stali cztery gole i wywiozła komplet punktów z trudnego, rzeszowskiego terenu.

Gospodarzom zależało, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. W 5 min. Piotr Ceglarz wbiegł w pole karne Avii, strzelił, ale trafił w słupek. Dobitkę kolejnego piłkarza Stali zablokowali obrońcy żółto – niebieskich. Kwadrans później na listę strzelców chciał wpisać się Sławomir Szeliga. Kapitan Rzeszowian uderzył, z około 20 metrów, jednak kapitalną interwencją popisał się Piotr Piotrowski. Miejscowi dominowali, ale to świdniczanom udało się otworzyć wynik rywalizacji. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego źle wypiąstkował piłkę Konrad Skuza i wykorzystał to Jakub Szymala. Na zegarze była wówczas 34 min. gry. Podopieczni Dominika Bednarczyka mogli schodzić na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu. Wojciech Białek posłał futbolówkę obok bramkarza Stali, ale z pomocą przyszedł mu jeden z obrońców, który wybijając piłkę trafił nią jeszcze w słupek.

Po zmianie stron odważniej zaatakowali świdniczanie. To dosyć szybko przyniosło efekt. W 54 min. Wojciech Białek podszedł do piłki ustawionej na 25 metrze i bardzo ładnym uderzeniem, z rzutu wolnego wpisał się na listę strzelców. Minęły cztery minuty i Avia wygrywała już różnicą trzech trafień. Po rzucie rożnym zrobiło się zamieszanie w polu karnym Stali, które wykorzystał Jakub Szymala, zdobywając drugiego gola w sobotnim spotkaniu. Miejscowi nie pozbierali się po kolejnych, mocnych ciosach, a za chwilę przegrywali 4:0. Tym razem do siatki trafił Krystian Mroczek, kończący kontratak żółto – niebieskich. W końcówce pojedynku warte odnotowania były jeszcze dwa zdarzenia. Po starciu z golkiperem Stali boisko musiał opuścić Kacper Drelich. Jego miejsce zajął Sebastian Wrzesiński. Chwilę później zespół Tadeusza Krawca zdobył honorową bramkę. Jej autorem był Kamil Bętkowski.

Stal Rzeszów – Avia Świdnik 1:4 (0:1)

Bętkowski (90’) - Szymala (34’, 59’), Białek (54’), Mroczek (65’)

Avia: Piotrowski, Drelich (Wrzesiński 89’), Kołodziej, Jarzynka, Barański (Lusiusz 66’), Szymala (Nowak 69’), Głaz, Mroczek, Maluga, Białek (Wołos 75’), Prędota (Mazurek 80’)

sędzia: Mateusz Nowak (Stalowa Wola)

Sponsorzy