Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Stal – Avia (zapowiedź)
11.05.2018

Stal Rzeszów stanie jutro na drodze Avii, w walce o kolejne ligowe punkty. Mecz odbędzie się w stolicy Podkarpacia.

Rzeszowianie to aktualnie szósta drużyna tabeli, która nadal liczy na awans do II ligi. Podopieczni Tadeusza Krawca skomplikowali sobie jednak ostatnio sprawę, przegrywając dwa spotkania, z JKS Jarosław (1:2) i Orlętami Radzyń Podlaski (2:3). Ekipie z Rzeszowa nie udało się także wygrać w środę, w pojedynku pucharowym z Resovią. Na boisku rywali ulegli gospodarzom 2:3.

Historia ostatnich pojedynków pomiędzy żółto – niebieskimi i Stalą przemawia na korzyść tych drugich. Avia ostatni razy pokonała rzeszowian w sezonie 2015/2016 (5:2). Tamten mecz pamięta z pewnością Wojciech Białek, który strzelił wówczas dwa gole. W poprzedniej kampanii „Stalowcy” zwyciężyli u siebie 2:0, a w Świdniku aż 4:0. W rundzie jesiennej natomiast, na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2 padł remis 1:1.

Sobotni pojedynek będzie wyjątkowy dla trenera Dominika Bednarzyka oraz dwóch piłkarzy świdnickiego klubu – Kacpra Drelicha i Piotra Prędoty. Szkoleniowiec Avii przez wiele lat reprezentował barwy Stali, wspomniani zawodnicy, jeszcze jesienią zakładali koszulkę ekipy z Podkarpacia.

Sędzią jutrzejszego meczu będzie Mateusz Nowak ze Stalowej Woli. Arbiter, w tym sezonie, prowadził 7 spotkań w III lidze, grupie IV, z czego jedno z udziałem zespołu Dominika Bednarczyka (wyjazdowe z Sołą Oświęcim). Pokazał w nich 30 żółtych kartek, podyktował też 4 rzuty karne.

Początek starcia w Rzeszowie o godz. 16.00.

Sponsorzy