Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Zdecydował jeden gol
09.05.2018

Avia przegrała z Powiślakiem Końskowola w finale regionalnego Pucharu Polski LZPN i odpadła z dalszego etapu rozgrywek.

Mecz na boisku czwartoligowca trwał 120 minut. I właściwie dopiero w doliczonym czasie gry był emocjonujący. Pierwsza połowa toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Oba zespoły wypracowały sobie po jednej, dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Dla świdniczan mógł trafić Mateusz Lusiusz, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. W rewanżu Maciej Pięta spudłował z kilku metrów, po uderzeniu głową. Nieco więcej działo się po przerwie, Początek drugiej odłsony należał do gospodarzy, którzy chcieli wyjść na prowadzenie za sprawą Artura Sułka i Grzegorza Fularskiego. Od 60 min. dominowali już jednak żółto – niebiescy. Sygnał do ataku dał Konrad Kołodziej, który minimalnie przestrzelił, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 72 min. blisko gola był z kolei Krystian Mroczek. Pomocnik Avii został zablokowany w momencie, gdy kierował futbolówkę do siatki. Kilka chwil później blisko bramki był Piotr Prędota. Napastnik, o centymetry minął się z futbolówką, a miał przed sobą już tylko pustą bramkę. Szalę na korzyść podopiecznych Dominika Bednarczyka mógł przechylić też Adam Nowak, który w doliczonym czasie gry dostał dobre podanie od Prędoty, ale tuż przed uderzeniem pośliznął się i upadł na murawę.

Dogrywka była jednostronnym widowiskiem, zdominowanym przez Avię. Duży wpływ na to miała czerwona kartka, pokazana przez sędziego Kamilowi Leszczyńskiemu. Niestety, ani Wojciech Białek, ani Sebastian Głaz, Mateusz Wołos, Mateusz Jarzynka czy Kacper Drelich nie potrafili pokonać golkipera Powiślaka. Najbliżej tego był popularny „Głazik”, który trafił w słupek. I kiedy wszyscy szykowali się do rzutów karnych, miejscowi przeprowadzili decydującą akcję. Po przejęciu piłki w środku boiska na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Kłyk. Zawodnik gospodarzy huknął na tyle mocno i precyzyjnie, że zmieścił piłkę między rękami Adriana Wójcickiego, a poprzeczką. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Powiślak Końskowola – MKS Avia Świdnik 1:0 (0:0, 0:0)

Mateusz Kłyk (120’)

Avia: Wójcicki, Szymala, Kołodziej, Lusiusz (Białek 63’), Wrzesiński (Jarzynka 94’), Głaz, Barański, Mroczek, Czułowski, Nowak (Wołos 94’), Prędota (Drelich 118’)

żółte kartki: Głaz, Szymala, Kołodziej

sędzia: Łukasz Szczołko (Lublin)

widzów: 200

Sponsorzy