Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Zwycięstwo na wagę złota
07.05.2018

Do 93 minuty meczu rezerw Avii z Sokołem Konopnica utrzymywał się bezbramkowy remis. Ostatnia akcja przyniosła rozstrzygnięcie rywalizacji.

Dla świdniczan każdy pojedynek jest z gatunku tych o sześć punktów. Podopieczni Tomasza Bednaruka, by myśleć o utrzymaniu muszą wygrywać w miarę często. Ostatnio ta sztuka im się udaje. Po zwycięstwach z Janowianką i Stalą Poniatowa wszystkie siły rzucone zostały na Sokoła Konopnicę. Niedzielne starcie było dosyć wyrównane, z lekką przewagą gospodarzy. Ci jednak, od 83 min. musieli sobie radzić w osłabieniu, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jakub Szymala. To nie przeszkodziło żółto – niebieskim sięgnąć po trzy „oczka”. W doliczonym czasie gry sposób na bramkarza Sokoła znalazł Sebastian Wrzesiński, który wykorzystał strącenie piłki przez Bartłomieja Radziewicza i strzałem w długi róg nie dał golkiperowi szans na skuteczną interwencję.

Świdniczanie, po 23. meczach zajmują dwunaste miejsce w tabeli kasy okręgowej.

MKS Avia II Świdnik – Sokół Konopnica 1:0 (0:0)

Wrzesiński (90’)

Avia II: Wójcicki, Feret, Szponar, Mazurek, Jędrych, Różycki, Dawid Wójcik (Wołos 46’), Starok, Maziarczyk (Daniel Wójcik 35’), Szymala, Wrzesiński

Sponsorzy