Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Twierdza Świdnik
05.05.2018

Avia wygrała wiosną wszystkie domowe mecze. Z Orlętami zwyciężyła w dodatku bardzo efektownie.

Świdniczanie mieli przewagę od pierwszego gwizdka arbitra. W 7 min. prowadzenie gospodarzom mógł dać Krystian Mroczek, ale zmarnował dobrą okazję. 180 sekund później nie pomylił się Patryk Czułowski. Pomocnik wykończył świetną akcję żółto – niebieskich, a asystował mu Piotr Prędota. W 29 min. drugi raz przed szansą na gola stanął Mroczek, ale znów uderzył niecelnie. Cztery minuty później podopieczni Dominika Bednarczyka cieszyli się jednak z bramki. Wojciech Białek przymierzył z rzutu wolnego i zaskoczył Krzysztofa Stężałę. Orlęta tylko raz, w tej części meczu zagrozili bramce Piotra Piotrowskiego. W ostatnich sekundach premierowej odsłony jeden z piłkarzy z Radzynia Podlaskiego został w ostatniej chwili zablokowany przy próbie oddania strzału.

Po przerwie kluczowy dla dalszych losów rywalizacji był fragment między 65, a 72 min. gry. Wówczas Avia strzeliła trzy gole, przypieczętowując zwycięstwo w derbach. Na 3:0 podwyższył Białek, który zwodem „położył” obrońcę gości, a potem precyzyjnie uderzył na bramkę. Nie minęło 120 sekund, a snajper miał już na swoim koncie hat-tricka. Tym razem minął bramkarza Orląt i strzelił do pustej bramki. Ostatnie trafienie było autorstwa Konrada Kołodzieja. Obrońca wykorzystał dośrodkowanie Białka z rzutu wolnego i głową wpakował futbolówkę do siatki.
Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu świdniczanie przesunęli się na 10 miejsce w tabeli.

MKS Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski 5:0 (2:0)

Czułowski (10’), Białek (33’, 65’, 67’), Kołodziej (72’)

Avia: Piotrowski, Drelich, Kołodziej, Jarzynka, Barański, Głaz (Szymala 79’), Czułowski, Mroczek (Wójcik 76’), Maluga (Nowak 50’), Białek (Wołos 73’), Prędota

żółta kartka: Czułowski, Nowak

sędzia: Sebastian Godek (Rzeszów)

widzów: 600

Podobne Galerie
Avia - Orlęta (5:0)
5 maja 2018 r. Więcej
Sponsorzy