Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Bez punktów z Wólczanką
28.04.2018

Avia przegrała pierwszy mecz na wiosnę. Sposób na pokonanie drużyny Dominika Bednarczyka znaleźli piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska.

Początkowe minuty gry należały do gospodarzy, ale później to żółto – niebiescy przejęli inicjatywę. Najbardziej aktywni w tej części spotkania byli Adam Nowak i Wojciech Białek. Najlepszych okazji na gola nie wykorzystał jednak Damian Szpak. Napastnik, w 42 min. otrzymał podanie od Patryka Czułowskiego, minął obrońców, „położył” stopera i bramkarza, ale strzelił nad bramką. Chwilę później trafił wprost w golkipera Wólczanki, po zagraniu od Białka. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej działo się zdecydowanie więcej. Dziewięć minut po wznowieniu gry przez arbitra wynik meczu otworzył Krzysztof Pietluch. Co ciekawe strzelił gola będąc… tyłem do bramki. Pięć minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Krystian Wrona wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wpakował futbolówkę  do siatki. Świdniczanie złapali kontakt z rywalem po bramce Damiana Szpaka w 76 min. rywalizacji. Zamiast jednak odrobić stratę, nadziali się na kontratak miejscowych. Sytuację sam na sam z Piotrowskim wykorzystał Pietluch, ale jest duże prawdopodobieństwo, że wcześniej znajdował się na pozycji spalonej. W 90 min. było już 4:1 dla Wólczanki, a w protokole arbitra zapisał się Dawid Czyrny. Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie, w polu karnym beniaminka faulowany był Damian Szpak. Jedenastkę wykorzystał Kacper Drelich i ustalił wynik meczu.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Avia Świdnik 4:2 (0:0)
Pietluch (54’, 82’), Wrona (59’), Czyrny (90’) - Szpak (76’), Drelich (90’ rzut karny)

Avia: Piotrowski, Drelich, Kołodziej, Lusiusz (Jarzynka 60’), Barański, Głaz (Szymala 72’), Czułowski (Mroczek 63’), Nowak (Maluga 60’), Białek, Prędota (Wołos 84’), Szpak

żółte kartki: Kołodziej, Białek, Szymala, Mroczek

sędzia: Michał Fudala (Brzesko)