Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Środa z derbami
25.04.2018

Dzisiejsze starcie z Chełmianką Chełm będzie pojedynkiem jedenastej i drugiej drużyny ligowej tabeli. Początek meczu o godz. 17.00.

Zespół Artura Bożyka w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie. Jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Do sobotniego pojedynku z Orlętami Radzyń Podlaski notował serię dziewięciu spotkań bez porażki. Aż osiem z nich zakończyło się wygraną biało – zielonych. W kadrze beniaminka jest lider klasyfikacji strzelców bieżących rozgrywek. To Przemysław Banaszak, który ma na sowim koncie 13 trafień. Tuż za jego plecami są Wojciech Białek z Avii i Konrad Nowak z Motoru, autorzy 11 goli.

Żółto – niebiescy przystąpią do derbów po wyjazdowym zwycięstwie nad Wisłą Sandomierz. Świdniczanie, z pewnością będą chcieli się zrehabilitować Chełmiance za jesienną porażkę w Chełmie, 0:1. Wówczas nie wykorzystali kilku dobrych okazji strzeleckich, co kosztowało ich stratę punktów. Podopieczni Dominika Bednarczyka wiosną uzbierali już 13 „oczek” i stawia ich to na czołowym miejscu w tabeli, biorąc pod uwagę tylko tę część sezonu.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Piotr Burak z Zamościa. Arbiter sędziował dziewięć meczów w bieżącym sezonie III ligi, grupy IV. Żadnego z udziałem Avii. Pokazał w nich 47 żółtych i 2 czerwone kartki. Podyktował też 5 rzutów karnych.

Początek rywalizacji o godz. 17.00. Kasy na stadionie miejskim zostaną otwarte na 2 godziny przed rozpoczęciem derbów. Mecz traktowany jest jak impreza masowa podwyższonego ryzyka. Kibice zobowiązani są posiadać przy sobie dokument tożsamości.

Podobne Galerie
Avia - Chełmianka (zdjęcia)
25 kwietnia 2018 r. Więcej
Sponsorzy