Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Wyjazd za trzy punkty
21.04.2018

W Sandomierzu żółto – niebiescy strzelili jednego gola przed przerwą i jednego po zmianie stron. Czwarty raz z rzędu natomiast nie stracili bramki.

Dzisiejszy pojedynek nie należał do najładniejszych. Gospodarze mieli prosty pomysł na stworzenie zagrożenia pod bramką Piotra Piotrowskiego. Niemal po każdym stałym fragmencie gry piłka lądowała w okolicach pola karnego świdniczan. Przez to kilka razy zrobiło się gorąco w szesnastce Avii. Dobrze jednak, że już dziesięć minut po rozpoczęciu zawodów sposób na pokonanie Stanisława Wierzgacza znalazł Wojciech Białek. Napastnik strącił futbolówkę głową po dośrodkowaniu Adama Nowaka. W 20 min. pierwszy raz zaatakowali miejscowi, którzy wyszli z kontratakiem po rzucie rożnym wykonywanym przez świdniczan. Na szczęście ta próba nie okazała się pomyślna. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Wisły. Dogrywał Białek, ale akcji nie zdążył zamknąć Nowak. W ostatniej sytuacji z tej części meczu sandomierzanie mogli wyrównać po strzale głową jednego z piłkarzy gospodarzy. Na posterunku był jednak Piotr Piotrowski.

Druga połowa to gra głównie w środku boiska, zagrożenie ze stałych fragmentów ze strony Wisły i kilka szybkich wyjść z kontratakiem podopiecznych Dominika Bednarczyka, Gospodarze oddali dwa, trzy groźne strzały, które mogły zakończyć się golem, ale, po raz kolejny, pewnie w bramce prezentował się Piotrowski. W 90 min. stało się jasne, że żółto – niebiescy przywiozą z Sandomierza komplet punktów. Po odebraniu piłki w środku pola Sebastian Orzędowski zagrał do niepilnowanego w polu karnym Damiana Szpaka, a ten, bez większych kłopotów, pokonał Wierzgacza, ustalający tym samym wynik rywalizacji.

Wisła Sandmoierz – MKS Avia Świdnik 0:2 (0:1)
Białek (10’), Szpak (90’)

Avia: Piotrowski, Lusiusz, Drelich, Kołodziej, Barański, Głaz (Mazurek 89’), Orzędowski, Mroczek, Nowak (Wołos 62’), Białek (Prędota 67’), Szpak

żółta kartka: Drelich

sędzia: Michał Gurgul (Kraków)

widzów: 300
 

Podobne Galerie
Wisła - Avia (zdjęcia)
21 kwietnia 2018 r. Więcej
Sponsorzy