Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Bez goli w Tarnowie
18.04.2018

W czwartym, wiosennym meczu Avia podzieliła się punktami z Unią Tarnów. Świdniczanie byli lepszym zespołem, ale nie potrafili udokumentować przewagi golem.

O pierwszej połowie można napisać jedynie tyle, że się odbyła. Gospodarze nastawili się na obronę, ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Piotra Piotrowskiego. Niewiele więcej mieli z gry żółto – niebiescy. Właściwie tylko dwa razy udało im się zrobić coś ciekawego w okolicach pola karnego gospodarzy. Strzały Piotra Prędoty i Patryka Czułowskiego nie znalazły jednak drogi do siatki.

Zupełnie inna była druga połowa meczu. Głównie za sprawą żółto – niebieskich. Podopieczni Dominika Bednarczyka ruszyli na miejscowych i kilka razy byli blisko pokonania bramkarza Unii. W 50 min. Patryk Czułowski dośrodkował z rzutu rożnego, ale Konrad Kołodziej strzelił wprost w golkipera z Tarnowa. Piętnaście minut później zza pola karnego uderzał Krystian Mroczek, jednak znów na posterunku był Bartłomiej Banek. W 78 i 86 min. sporo krwi rywalom napsuł Adam Nowak, który najpierw uderzył nad poprzeczką, a później prosto w bramkarza. Ostatnie słowo mogło należeć do Damiana Szpaka. Napastnik, w doliczonym czasie gry przymierzył w krótki róg, ale znów górą był Banek.

Unia Tarnów – Avia Świdnik 0:0 (0:0)

Avia: Piotrowski, Jarzynka, Kołodziej, Drelich, Barański, Głaz, Czułowski (Szpak 60’), Mroczek, Maluga (Wołos 84’), Białek (Nowak 69’), Prędota (Orzędowski 75’)

sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)

Sponsorzy