Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Koncert po przerwie
14.04.2018

Żółto – niebiescy, po dzisiejszym meczu z Wiślanami Jaśkowice dopisali do swojego dorobku komplet punktów. Szczególnie dobrze ich gra wyglądała w drugiej połowie spotkania.

W premierowej odsłonie lepsze wrażenie sprawiali goście. Groźnie pod bramką Piotra Piotrowskiego było po strzałach Macieja Bębenka i Pawła Galosa. Najlepszą okazję dla świdniczan zmarnował natomiast Jakub Szymala. Obrońca uderzył niecelnie głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 42 min. rywalizacji sędzia podyktował rzut karny, po przewinieniu w szesnastce Mateusza Jarzynki. Do piłki podszedł Łukasz Popiela, ale uderzył nad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

Drugą kapitalnie rozpoczęli gospodarze. W 46 min. błąd popełniła defensywa Wiślan, a z podania Piotra Prędoty skorzystał Wojciech Białek, pakując piłkę do pustej bramki. Dla snajpera Avii był to setny gol w barwach świdnickiego klubu. Trzy minuty później powinno być 2:0. „Bombę” Dominika Malugi, z najwyższym trudem obronił Sebastian Ropek. Żółto – niebiescy poszli za ciosem i w kolejnych fragmentach meczu, przynajmniej kilka razy, mogli podwyższyć prowadzenie. Doskonałych okazji nie wykorzystali Patryk Czułowski, ponownie Dominik Maluga i Krystian Mroczek. Od czego jednak Dominik Bednarczyk ma Wojciecha Białka. Doświadczony napastnik, w 73 min. wykorzystał dokładne podanie od Mroczka, uderzył po długim rogu i chwilę później cieszył się z bramki. W 79 min. piłkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników gości. Zaskoczyć defensywę przyjezdnych próbował Sebastian Orzędowski. Nie minęło jednak 60 sekund, a świdniczanie wygrywali 3:0. W zamieszaniu w polu karnym największym sprytem wykazał się Damian Szpak i z bliska wpakował piłkę do siatki. Ostatni na listę strzelców wpisał się Krystian Mroczek, w 83 min. widowiska. W doliczonym czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Sebastian Orzędowski. Kapitan dumy lotniczego miasta nie będzie jednak pauzował w najbliższym starciu przeciwko Unii Tarnów.

MKS Avia Świdnik – Wiślanie Jaśkowice 4:0 (0:0)

Białek (46’, 73’), Szpak (79’), Mroczek (83’)

Avia: Piotrowski, Szymala (Kołodziej 46’), Drelich, Jarzynka, Barański, Głaz, Mroczek, Czułowski (Orzędowski 59’), Maluga (Nowak 65’), Białek (Szpak 77’), Prędota (Wrzesiński 86’)

żółte kartki: Jarzynka, Barański, Orzędowski (dwie)

czerwona kartka: Orzędowski

sędzia: Marek Śliwa (Pińczów)