Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Liczyli na więcej (foto)
09.04.2018

W niedzielę drugi zespół Avii mierzył się z Orionem Niedrzwica. Na sztucznym boisku przy ul. Sportowej 2 padł remis 1:1.

Gospodarze mogą czuć niedosyt, bo liczyli na to, że uda im się zdobyć komplet punktów. Mieli ku temu powody. Rezerwy żółto – niebieskich zostały wzmocnione aż dziewięcioma piłkarzami pierwszej drużyny.

- Nie zagraliśmy tak, jak powinniśmy - mówi Tomasz Bednaruk, trener Avii II. - Zbyt wolno poruszaliśmy się po boisku, brakowało płynności w naszych poczynaniach. Wynik jest nieco rozczarowujący, ale trzeba też docenić przeciwnika. Orion pokazał się z dobrej strony.

Gola dla świdniczan zdobył tuż przed przerwą Sebastian Wrzesiński, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Wyrównał, 10 minut po zmianie stron, uderzeniem z rzutu karnego Kamil Szymuś. Wartym odnotowania jest fakt, że po trzech miesiącach przerwy, na murawie zameldował się obrońca Avii, Łukasz Mazurek.

Avia II Świdnik – Orion Niedrzwica 1:1 (1:0)

Wrzesiński (45’) – Szymuś (55’, rzut karny)

Avia II: Długosz, Jędrych, Kazubski, Szymala, Feret, Wrzesiński (Lusiusz 49’), Dawid Wójcik, Orzędowski (Szponar 58’), Nowak (Mazurek 60’), Starok, Szpak (Maziarczyk 46’)