Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Po punkty do Oświęcimia
05.04.2018

Już w piątek piłkarze trzecioligowej Avii pojadą na mecz 22. kolejki, w której zmierzą się z Sołą Oświęcim. Podopieczni Dominika Bednarczyka wybiegną na boisko dzień później, punktualnie o godz. 17.00.

Najbliższy rywal żółto – niebieskich przeszedł zimą ogromną metamorfozę. Z powodu kłopotów finansowych rozwiązano kontrakty ze wszystkimi zawodnikami. Obecną kadrę oświęcimian tworzą młodzi piłkarze, wypożyczeni z wielu klubów w Polsce oraz juniorzy. Trenerem Soły jest Tomasz Świderski. Drużyna z Małopolski rozegrała wiosną dwa spotkania. Przed tygodniem wywiozła punkt z Radzynia Podlaskiego, remisując z Orlętami 1:1, wcześniej uległa przed własną publicznością Wólczance Wólka Pełkińska (0:4). Po dziewiętnastu kolejkach ma na swoim koncie 30 punktów i zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Avia jedzie do Oświęcimia po okazałym zwycięstwie nad MKS Trzebinia. Żółto – niebiescy dotrą do Małopolski już jutro wieczorem. Ekipa prowadzona przez Dominika Bednarczyka, z pewnością zechce przedłużyć dobre wejście w rundę rewanżową i wywieźć z obozu Soły komplet „oczek”. Tym bardziej, że ma ochotę na rewanż za pierwszy mecz obu zespołów w rundzie jesiennej. W Świdniku górą okazali się goście, zwyciężając 2:1. Jedyną bramkę dla Avii zdobył wówczas Patryk Czułowski.

Sponsorzy