Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Ciekawostki z meczu
03.04.2018

Sobotnie spotkanie z MKS Trzebinia obfitowało nie tylko w gole, ale także w sporą ilość ciekawostek. Wypisaliśmy te, naszym zdanie najważniejsze.

Debiuty

Pierwszy raz koszulkę Avii w oficjalnym meczu założyło aż pięciu zawodników. Są nimi: Kacper Drelich, Sebastian Głaz, Piotr Prędota, Damian Szpak i Dawid Wójcik.

Trzech kapitanów

Aż trzech zawodników założyło tego dnia opaskę kapitańską. Od pierwszej minuty nosił ją Wojciech Białek, później Sebastian Głaz, a na końcu Sebastian Orzędowski.

Trzeci hat-trick Białka

Przeciwko zawodnikom z Trzebini popularny „Biały” ustrzelił trzeciego hat-tricka w barwach Avii. Oprócz tego napastnik, raz w karierze, wbił przeciwnikom 4 gole (Orlętom Łuków w sezonie 2012/2013).

Jeden do setki

Znów o Wojtku Białku, a raczej o jego strzeleckim liczniku. Ten zatrzymał się właśnie na 99 trafieniach dla żółto – niebieskich, w meczach ligowych. Snajperowi brakuje tylko jednej bramki do okrągłej setki. Oby strzelił ją już w meczu z Sołą Oświęcim.

Pierwszy raz na niebiesko – czerwono – biało

Podopieczni Dominika Bednarczyka pierwszy raz przed własną publicznością zagrali w drugim komplecie strojów, nawiązującym barwami do tych z herbu lotniczego miasta.

Podobne Galerie
Avia - Trzebinia (zdjęcia)
31 marca 2018 r. Więcej
Sponsorzy