Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Podział punktów w Krośnie
18.11.2017

Po przeciętnym meczu Avia zremisowała w Krośnie z Karpatami, 1:1. Obie bramki kibice oglądali po przerwie.

W pierwszej połowie niewiele działo się na boisku w Krośnie. Strzały zarówno jednej, jak i drugiej drużyny można było policzyć na palcach jednej ręki. Po żadnym z nich piłka nie znalazła drogi do bramki. Druga część zaczęła się od niecelnego uderzenia Krystiana Mroczka. W 54 min. kapitalnej szansy na gola nie wykorzystał z kolei Wojciech Białek. Napastnik, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił prosto w niego. Niewykorzystana szansa mogła się zemścić w 61 min. gry. Po dośrodkowaniu w pole karne żółto – niebieskich zawodnicy Karpaty minęli się jednak z futbolówką. Siedem minut później dopięli swego. Dawid Cempa wygrał pojedynek z Adrianem Wójcickim. Radość miejscowych nie trwałą długo. W 74 min. do remisu doprowadził Wojciech Białek, który wykorzystał dośrodkowanie Patryka Czułowskiego. Niestety, dla snajpera Avii to był ostatni moment w tym meczu. Chwilę później opuścił boisko z powodu kontuzji. Na sześć minut przed końcem groźnie zrobiło się przed bramką świdniczan. Po strzale jednego z piłkarzy Karpat piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry Mateusz Olszak znalazł się w szesnastce gospodarzy, minął obrońcę, ale jego strzał zdołał obronić golkiper miejscowych.

Karpaty Krosno – Avia Świdnik 1:1 (0:0)
Cempa (68’) - Białek (74’)
Avia: Wójcicki, Jarzynka, Mazurek, Kołodziej, Barański, Szymala, Wrzesiński (Wołos 77’), Kazubski, Orzędowski (Czułowski 66’), Mroczek (Młynarski 88’), Białek (Olszak 77’)
Żółta kartka: Kazubski
Sędzia: Tomasz Mroczek (Mielec)