Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
O punkty i honor
17.11.2017

W ostatnim meczu rundy jesiennej Avia zmierzy się w Krośnie, z Karpatami. Dla jednej i drugiej drużyny to będzie bardzo ważne spotkanie.

Świdniczanie znajdują się tylko jeden stopień wyżej w tabeli od jutrzejszych rywali. Ewentualna wygrana może sprawić, że żółto – niebiescy przesuną się nawet na dwunastą pozycję. Łatwo nie będzie, bo Karpaty, w bieżących rozgrywkach już trzy razy wygrywały na własnym podwórku. Krośnianie pokonywali Unię Tarnów (4:1), Spartakusa Daleszyce (3:0) oraz Wisłę Sandomierz (3:2). Co ciekawe, w żadnym domowym meczu nie dzielili się punktami z przeciwnikami. Podopieczni Tadeusza Łapy z kolei, na wyjazdach zanotowali trzy remisy.

W ubiegłym sezonie dwukrotnie lepsi okazywali się zawodnicy Avii. Jesienią wygrali w Krośnie 2:0, na wiosnę, w Świdniku 2:1. Sobotnie starcie poprowadzi Tomasz Mroczek (Mielec), który gwizdał świdniczanom pojedynki ze Spartakusem Daleszyce i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Kibice, którzy chcą obejrzeć mecz w telewizji (początek godz. 13.00) mogą to zrobić poprzez stronę  https://polsport.live/karpaty

Sponsorzy