Gmina Miejska Świdnik
Klęska
11.11.2017

Sobotnie derby z Motorem obnażyły wszystkie słabości zespołu Tadeusza Łapy. Avia nie miała żadnych argumentów, by przeciwstawić się lublinianom.

Lider tabeli zaczął spotkanie w najlepszy z możliwych sposobów. Po dwudziestu minutach wygrywał już 3:0. Pierwszego gola zdobył Patryk Słotwiński, który idealnie przymierzył z rzutu wolnego. Kolejną bramkę strzelił Konrad Nowak. Napastnik wygrał pojedynek z Adrianem Wójcickim. Ten sam zawodnik, chwilę później, trafił na 3:0. Świdniczanie, po tak potężnych ciosach nie mogli dojść do siebie. Udało im się tylko momentami przedostawać w okolice pola karnego przyjezdnych. Na bramkę Pawła Sochy uderzali Krystian Mroczek oraz Sebastian Wrzesiński. Zamiast gola dla Avii, oglądaliśmy jednak bramkę dla Motoru. Julien Tadrowski strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i ustalił wynik do przerwy.

Po zmianie stron tempo meczu wyraźnie siadło. Gościom nie zależało specjalnie na jego forsowaniu, gospodarze bili głową w mur, próbując przełamać dobrze zorganizowaną defensywę lublinian. Najlepszej okazji do strzelenia honorowej bramki nie wykorzystał Wojciech Białek, który przegrał sytuację sam na sam z golkiperem zespołu Marcina Sasala.

Avia Świdnik – Motor Lublin 0:4 (0:4)

Słotwiński (13’), Nowak (17’, 20’), Tadrowski (39)

Avia: Wójcicki, Jarzynka, Mazurek, Kołodziej, Barański, Wrzesiński (Wołos 46’), Orzędowski, Czułowski (Białek 25’), Nowak (Szymala 46’), Mroczek (Maluga 86’), Olszak