Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Więcej niż mecz
10.11.2017

W ostatnim, domowym spotkaniu rundy jesiennej sezonu 2017/2018 żółto – niebiescy podejmą lubelski Motor.

Starcia z sąsiadem zza miedzy specjalnie reklamować nie trzeba. Pojedynki obu zespołów zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. Lublinianie przyjadą do Świdnika po gładkim zwycięstwie nad Orlętami Radzyń Podlaski i wskoczeniu na fotel lidera. Świdniczanie, pomimo niezłej gry w Rzeszowie nie zdobyli punktów z Resovią.

Żółto – niebiescy ostatni razy wygrali z Motorem w lidze w sezonie 2006/2007. Rok wcześniej udało im się nawet dwukrotnie pokonać lublinian. Co ciekawe, w derbach padła pierwsza, historyczna bramka dla Avii, w rozgrywkach drugoligowych. Jej strzelcem był Adam Adamus. Patrząc jednak na obecny sezon można zauważyć kilka ciekawych statystyk. Jutro spotkają się zespoły, które mają najwięcej (Avia) i najmniej (Motor) remisów w lidze. Ciekawe jest także to, że drużyna Marcina Sasala ma na swoim koncie jedynie dwie porażki mniej od podopiecznych Tadeusza Łapy.

Sobotnie derby rozpoczną się o godz. 13.00. Poprowadzi je Karol Iwanowicz. Arbiter, w bieżących rozgrywkach sędziował sześć pojedynków. Pokazał w nich 22 żółte i 2 czerwone kartki. Trzy razy dyktował rzuty karne.

Kibicom wybierającym się na mecz przypominamy o konieczności posiadania przy sobie dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Podobne Galerie
Avia - Motor (0:4)
11 listopada 2017 r. Więcej
Sponsorzy