Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Zdobyć Rzeszów
03.11.2017

Dziewięć miejsc w tabeli dzieli Avię Świdnik i Resovię Rzeszów. Zespół ze stolicy Podkarpacia będzie sobotnim rywalem żółto – niebieskich w meczu 15 kolejki.

Obie drużyny, przed tygodniem sięgnęły po trzy punkty. Świdniczanie wygrali, 2:1 z Podlasiem Biała Podlaska, rzeszowianie, w takim samym stosunku pokonali, na wyjeździe, Orlęta Radzyń Podlaski. Przed jutrzejszym starciem w lepszej sytuacji znajdują się podopieczni Szymona Grabowskiego, którzy mają na swoim koncie 26 punktów i zajmują wysokie, czwarte miejsce w stawce. Resovia tylko dwa razy w bieżących rozgrywkach schodziła z boiska jako przegrany (porażka 1:2 w Chełmie z Chełmianką i 1:2 u siebie z Sołą Oświęcim). Co jednak warto podkreślić, ekipa z Rzeszowa nie wygrała trzech ostatnich potyczek przed własną publicznością. W poprzednim sezonie natomiast pomiędzy tymi zespołami padały następujące wyniki: Resovia – Avia 3:0 i Avia – Resovia 1:1.

Sędzią jutrzejszego meczu będzie Kamil Przyłucki z Kielc. Arbiter, w tym sezonie nie sędziował jeszcze spotkań z udziałem żółto - niebieskich. W czterech innych pokazał 20 żółtych i 1 czerwoną kartkę. Podyktował także 3 rzuty karne.

Sponsorzy