Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Pierwsza połowa do zapomnienia
28.10.2017

Avia wygrała dziś z Podlasiem, 2:1, choć do przerwy to goście byli lepsi o jedno trafienie. Po zmianie stron żółto – niebiescy pokazali dużą determinację w dążeniu do odwrócenia losów rywalizacji.

Zawodnicy Miłosza Storto otworzyli wynik meczu w 4 min. gry. Zaczęło się od niepotrzebnej straty i faulu Łukasza Mazurka. Goście dośrodkowali futbolówkę w pole karne, ta, chwilę później spadła na szesnasty metr i doskoczył do niej Paweł Komar. Kapitan przyjezdnych uderzył bardzo dobrze w długi róg bramki, nie dając szans na skuteczną interwencję Adrianowi Wójcickiemu. W pierwszym kwadransie Podlasie jeszcze dwa razy zagroziło świdnickiej bramce, ale graczom gości zabrakło nieco precyzji. Pierwszą dobrą akcję dla gospodarzy oglądaliśmy w 28 min. pojedynku. Mateusz Olszak posłał piłkę wzdłuż bramki rywali, a obrońca, ofiarną interwencją ubiegł przed oddaniem strzału Krystiana Mroczka. Osiem minut później blisko doprowadzenia do remisu był Patryk Czułowski, którego wypuścił „w uliczkę” Olszak. Zawodnik z numerem dziesięć na koszulce strzelił jednak zbyt lekko, by pokonać bramkarza.

Od początku drugiej połowy trener Avii, Tadeusz Łapa zdecydował się na potrójną zmianę. Na boisko weszli Wojciech Białek, Piotr Piekarski i Adam Nowak, a opuścili je Mateusz Olszak, Krystian Mroczek oraz Dominik Maluga. Niecałe dziesięć minut później oglądaliśmy tego efekty. Wojtek Białek stanął oko w oko z golkiperem Podlasia i sprytnie podciął nad nim piłkę, pakując ją do siatki. Przyjezdni, w tej części spotkania, właściwie nie mieli klarownych okazji strzeleckich. Warte odnotowania są jedynie uderzenia Macieja Wojczuka z 70 i 72 min. W 79 min. żółto – niebiescy byli blisko objęcia prowadzenia. Ponownie Białek znalazł się przed golkiperem gości, jednak ten skrócił mu kąt i skutecznie „wygonił” w róg pola karnego. Popularny „Biały” chciał go jeszcze zaskoczyć technicznym uderzeniem, ale trafił w poprzeczkę. Gospodarze dopięli swego i w 85 min. zadali decydujący cios. Dośrodkowanie z rzutu rożnego dobrze zamknął Mateusz Jarzynka i z bliska  wpakował futbolówkę do siatki.

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (0:1)

Białek (54’), Jarzynka (85’) - Komar (4’)

Avia: Wójcicki, Jarzynka, Mazurek, Barański, Kazubski, Wrzesiński, Orzędowski (Szymala 76’), Czułowski, Maluga (Nowak 46’), Mroczek (Piekarski 46’), Olszak (Białek 46’)

Żółte kartki: Mroczek, Czułowski