Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Podhale – Avia 1:1
21.10.2017

Żółto – niebiescy zremisowali dziś w Nowym Targu z Podhalem, w meczu trzynastej kolejki III ligi, grupy IV. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu starcia Avia cieszyła się z prowadzenia. Na listę strzelców wpisał się Krystian Mroczek. Świdniczanie, w pierwszej połowie dobrze organizowali się w defensywie, nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Pod bramką Adriana Wójcickiego robiło się groźniej jedynie po stałych fragmentach gry.

Inaczej wyglądało drugie czterdzieści pięć minut. Miejscowi przejęli inicjatywę i za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Udało im się to na 12 min. przed upływem regulaminowego czasu gry. Bramkarza Avii, strzałem głową pokonał Błażej Cyfert. W końcowych sekundach rywalizacji nowotarżanie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po strzale z rzutu wolnego futbolówka trafiła w słupek świdnickiej bramki.

- Z perspektywy całego meczu doceniamy ten punkt – mówi Tomasz Bednaruk, asystent Tadeusza Łapy. - Podhale to ciężki teren. Cieszymy się, że wracamy do Świdnika z jakąkolwiek zdobyczą.

Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik 1:1 (0:1)
Cyfert (78’) - Mroczek (2’)

Avia: Wójcicki, Jarzynka, Wrzesiński, Mazurek, Barański, Szymala, Kazubski, Orzędowski (Maluga 89’), Piekarski (Czułowski 75’), Mroczek (Nowak 70’), Białek (Olszak 63’)

żółte kartki dla Avii: Szymala, Czułowski