Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Powtórzyć wynik sprzed roku
13.10.2017

Po pucharowej środzie w Rybczewicach, żółto - niebiescy wracają do rozgrywek ligowych. W sobotę czeka ich mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, czyli piątym zespołem bieżącego sezonu.

Świdniczanie, w ostatnich latach tylko dwa razy mierzyli się z ekipą z województwa świętokrzyskiego. Stało się to dopiero po reformie rozgrywek i zmniejszeniu ilości grup w trzeciej lidze. W sezonie 2016/2017 obie drużyny wykorzystały atut własnego boiska, zdobywając u siebie komplet punktów. W Świdniku padł wynik 3:1 dla gospodarzy, w Ostrowcu Świętokrzyskim 1:0 dla miejscowych. W bieżącej kampanii lepiej radzą sobie podopieczni Tadeusza Krawca. KSZO, po jedenastu kolejkach, ma na koncie 20 punktów i zajmuje piąte miejsce w stawce. Legitymuje się bilansem sześciu zwycięstw dwóch remisów i trzech porażek. Strzeliło rywalom szesnaście goli, straciło 11. Najwięcej zapisał na swoim koncie Łukasz Jamróz (4).

Jutrzejszy pojedynek będzie sędziował Tomasz Mroczek z Mielca. Arbiter, w tym sezonie prowadził już jedno spotkanie z udziałem żółto – niebieskich. W trzeciej kolejce „gwizdał” starcie w Świdniku, w którym gospodarze podejmowali Spartakusa Daleszyce (remis 1:1). W sumie, w czterech spotkaniach pokazał 24 żółte i 4 czerwone kartki. Podyktował też dwa rzuty karne.

Spotkanie Avia Świdnik – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odbędzie się w sobotę, 14 października, o godz.15.00, na stadionie miejskim (ul. Sportowa 2). Wstęp wolny.

Podobne Galerie
Avia - KSZO (2:3)
14 października 2017 r. Więcej
Sponsorzy