Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Plan wykonany
11.10.2017

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu LZPN Avia pokonała w Rybczewicach Victorię/Dywany Łuszczów, 9:0. Podopieczni Tadeusza Łapy, w finale zmierzą się z Powiślakiem Końskowola, który wyeliminował z dalszej części rozgrywek Motor Lublin.

Środowe starcie w Rybczewicach pechowo zaczęło się dla żółto – niebieskich. Już w 8 min. gry boisko musiał opuścić Konrad Kołodziej, który rozciął łuk brwiowy po zderzeniu z zawodnikiem gospodarzy, Kamilem Cieślą. Jego miejsce zajął Mateusz Jarzynka. Cztery minuty później oglądaliśmy pierwszą bramkę. Z rzutu wolnego bramkarza zaskoczył Łukasz Młynarski. Po kwadransie było 2:0 dla Avii. Robert Kazubski wrzucił piłkę w pole karne, a akcję sfinalizował Patryk Czułowski. W pierwszej połowie oglądaliśmy jeszcze dwa trafienia. W 23 min. w protokole sędziowskim zapisał się Dominik Maluga, w 26 min. Mateusz Olszak.

Po przerwie żółto – niebiescy nie zwalniali tempa. W 60 min. Mateusz Jarzynka najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i wpakował piłkę do siatki. Miejscowych dobiły akcje przeprowadzone między 72, a 79 min. Trzykrotnie wówczas dał znać o sobie Wojciech Białek, raz Piotr Piekarski. W 89 min. Victoria, o mały włos nie zdobyła bramki honorowej. Zapobiegł temu jednak Adrian Wójcicki, popisując się kapitalną interwencją.

W drugim półfinale Powiślak Końskowola pokonał Motor Lublin, 1:0. Bohaterem drużyny prowadzonej przez Łukasza Gizę został Damian Kopeć, który strzelił zwycięskiego gola w 86 min. rywalizacji.

Victoria Rybczewice/Dywany Łuszczów – Avia Świdnik 0:9 (0:4)

Młynarski (12’), Czułowski (15’), Maluga (23’), Olszak (26’), Jarzynka (60’), Białek (72’, 73’, 79’), Piekarski (74’)

Avia: Wójcicki, Kołodziej (Jarzynka 8’), Mazurek, Barański (Wrzesiński 46’), Kazubski, Młynarski , Mroczek (Piekarski 46’), Szymala, Maluga (Nowak 46’), Czułowski (Orzędowski 75’), Olszak (Białek 46’)