Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Zdecydował jeden gol
09.10.2017

W niedzielę do Świdnika przyjechał Granit Bychawa, prowadzony przez byłego kapitana Avii, Łukasza Gieresza. Goście wywieźli z lotniczego miasta komplet punktów, pokonując, 1:0, rezerwy żółto – niebieskich.

W pierwszej połowie przewaga należała do gospodarzy. Najlepszą okazję do strzelenia gola zmarnował Bartłomiej Radziewicz, który, z kilku metrów, nie potrafił pokonać Mateusza Zawiślaka. Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. Decydujący cios potrafili jednak zadać przyjezdni. Ich bohaterem został Karol Niećko, autor jedynego trafienia wczorajszego starcia.

- W drugiej połowie zagraliśmy odważniej niż w pierwszej – mówi Łukasz Gieresz, trener Granitu Bychawa. – Szybko strzeliliśmy gola, potem dobrze zorganizowaliśmy się w defensywie. Avia prowadziła grę, jednak nie stworzyła sobie klarownych okazji pod naszą bramką. Cieszy trzecia wygrana z rzędu.

Avia II Świdnik – Granit Bychawa 0:1 (0:0)

Avia: Piotrowski, Mazurek, Podstawka, Kazubski, Feret, Starok, Szponar, Radziewicz, Trawiński (Daniel Wójcik 46’), Różycki (Dawid Wójcik 76’), Kobiałka (Gadomski 80’)

Avia II - Granit (0:1)