Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Słaba druga połowa
30.09.2017

Po 45 minutach Avia wygrywała w Radzyniu Podlaskim z Orlętami 1:0, ale to nie wystarczyło do zdobycia choćby punktu. W drugiej połowie gospodarze strzelili dwa gole.

Pierwszy groźny atak wyprowadzili świdniczanie. W 12 min. Mateusz Wołos dośrodkował w pole karne Orląt, a piłkę, ładnymi "nożycami", tuż obok słupka posłał Wojciech Białek. Miejscowi odpowiedzieli niemal natychmiastowo. W roli głównej wystąpił Piotr Zmorzyński, który trafił futbolówką w słupek. W 22 min. żółto - niebiescy wyszli na prowadzenie. Zaczęło się od mocnego strzału Wojciecha Białka i dobrej interwencji bramkarza z Radzynia Podlaskiego. Krzysztof Stężała odbił piłkę na słupek, ta spadła na piąty metr, a najszybciej doskoczył do niej Adam Nowak. Pomocnik nie miał większych kłopotów z wpakowaniem jej do siatki. Pod koniec pierwszej połowy groźnie zrobiło się w polu karnym Avii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego blisko wyrównania był jeden z obrońców Orląt, ktory minimalnie chybił celu.

W drugiej połowie nie ogladaliśmy już wyrównanego meczu. Inicjatywę przejęli gospodarze, a do remisu doprowadzili osiem minut po wznowieniu. Akcję zespołu wykończył Krystian Puton. Radzynianie naciskali i byli szczególnie groźni po stałych fragmentach gry. I właśnie po rzucie rożnym, wykonywanym w 76 min. udało im się strzelić drugą bramkę. Adriana Wójcickiego pokonał Arkadiusz Kot. Do końca meczu już się nic nie zmieniło, choć to miejscowi mogli jeszcze pokusić się o podwyższenie rezultatu.

Orlęta Radzyń Podlaski - Avia Świdnik 2:1 (0:1)
Puton (53’), Kot (76’) - Nowak (22’)
Avia: Wójcicki, Jarzynka, Kołodziej, Barański, Wrzesiński, Mazurek (Młynarski 80’), Piekarski, Czułowski, Nowak (Maluga 64’), Wołos (Szymala 70’), Białek
żółta kartka: Mazurek
sędzia: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość)