Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Awansowali do półfinału
21.09.2017

Żółto – niebiescy wygrali w Lubartowie z Lewartem ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i awansowali do półfinału rozgrywek.

Świdniczanie byli lepszym zespołem, ale przewagę udokumentowali dopiero w drugiej połowie. W premierowej części gry sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Wojciech Białek, a po uderzeniu Jakuba Szymali piłkę z linii bramkowej wybił jeden z piłkarzy Lewartu. Gospodarze szukali swoich szans głównie po stałych fragmentach gry oraz w kontrataku. Druga połowa zaczęła się pechowo dla Jakuba Szymali. Obrońca doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. Chwilę później jego koledzy cieszyli się z pierwszego gola. Karol Barański mocno wstrzelił piłkę w pole karne miejscowych, a ta, po rękach bramkarza, wpadła do siatki. Blisko bramki na 2:0 był Konrad Kołodziej. Obrońca najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale trafił futbolówką w poprzeczkę. W 90 min. faulowany w polu karnym lubartowian był Mateusz Wołos, a sędzia Mateusz Złotnicki wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Patryk Czułowski.

W kolejnej rundzie Avia zmierzy się z Victorią Rybczewice/Dywanami Łuszczów. Poniżej wyniki ćwierćfinałów:

Stal Poniatowa – Motor Lublin 0:2 (0:1)

POM Piotrowice – Powiślak Końskowola 3:6 (1:2)

Victoria Rybczewice/Dywany Łuszczów – Górnik II Łęczna 2:0 (0:0)

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 0:2 (0:0)

Barański (50’), Czułowski (90’, rzut karny)

Avia: Piotrowski (Wójcicki 46’), Mazurek (Jarzynka 46’), Szymala (Wołos 48’), Barański, Wrzesiński (Kołodziej 46’), Piekarski (Mroczek 46’), Młynarski (Orzędowski 46’), Nowak, Maluga, Czułowski, Białek (Olszak 46’)