Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Porażka w derbach
16.09.2017

W zakończonym niedawno meczu pomiędzy Chełmianką Chełm i Avią Świdnik górą byli podopieczni Artura Bożyka. Jedyny gol w derbach padł już w 5 min. rywalizacji.

Jego autorem był Przemysław Banaszak, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości i płaskim strzałem pokonał Piotra Piotrowskiego. Po ciekawym początku niewiele działo się na boisku w Chełmie. Dopiero w 40 min. odnotowaliśmy ciekawą sytuację. Wojciech Białek najpierw trafił w mur po strzale z rzutu wolnego, a jego dobitka wylądowała na słupku.

Od początku drugiej połowy Tadeusz Łapa zdecydował się na podwójną zmianę, Za Adama Nowaka i Jakuba Szymalę weszli Mateusz Wołos i Patryk Czułowski. To jednak gospodarze, jako pierwsi mogli trafić po przerwie. W 60 min. futbolówkę zmierzającą do siatki, kapitalną interwencją, odbił Piotrowski. Cztery minuty później powinno być 1:1. Mateusz Wołos idealnie wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Patrykowi Czułowskiemu, a ten, z kilku metrów nie potrafił umieścić jej w bramce. Dziesięć minut po tej akcji Avia skopiowała sytuację wspomnianego duetu. Tym razem podawał Mateusz Olszak, a przestrzelił Dominik Maluga. Ten sam piłkarz był blisko gola w 82 min. derbów. Nie sięgnął jednak piłki po dośrodkowaniu Czułowskiego. W doliczonym czasie gry ostatniej szansy na doprowadzenie do remisu nie wykorzystał Karol Barański. Obrońca przymierzył z dystansu, ale na posterunku był bramkarz Chełmianki.

Chełmianka Chełm – Avia Świdnik 1:0 (1:0)

Banaszak (5’)

Avia: Piotrowski, Kołodziej, Mazurek, Wrzesiński, Barański, Szymala (Czułowski 46’), Orzędowski, Piekarski, Nowak (Wołos 46’), Maluga, Białek (Olszak 64’)