Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Młodość kontra młodość
15.09.2017

Sobotnie derby będą pojedynkiem dwóch zespołów, które zbudowały swoje kadry w oparciu o młodych zawodników. W Avii piłkarz ma średnio ponad 23 lata, w Chełmiance niewiele więcej niż 21.

Co ciekawe, obaj trzecioligowcy, w bieżącej kampanii, mają taką sama liczbę porażek. Wyższość rywala musieli uznawać dwa razy. Chełmianie przegrywali tylko na własnym podwórku (1:2 z Wiślanami Jaśkowice i Stalą Rzeszów). Żółto – niebiescy z kolei nie zaznali w tym sezonie jeszcze smaku zwycięstwa. Ekipa Tadeusza Łapy ma najwięcej remisów ze wszystkich zespołów III ligi, grupy IV (pięć). W ostatnich dziesięciu starciach ligowych tych drużyn cztery razy zwyciężała Avia, a trzy razy spotkanie kończyło się zwycięstwem Chełmianki lub remisem. Świdniczanie ostatni raz wygrali w derbach w sezonie 2013/2014 (2:0 w Chełmie).

Mecz Chełmianka Chełm – Avia Świdnik rozpocznie się w sobotę, 16 września, o godz. 16.00. Bilety na stadion miejski przy ul. I Pułku Szwoleżerów 15A kosztują 10 zł (normalny), 7 zł (ulgowy) i 5 zł (szkolny).

Sędzią derbów będzie Michał Fudala z Brzeska.

Podobne Galerie
Chełmianka - Avia (1:0)
16 września 2017 r. Więcej
Sponsorzy