Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Mogą czuć niedosyt
02.09.2017

Żółto – niebiescy wywalczyli punkt na boisku beniaminka z Jaśkowic. Avia wygrywała po golu w 69 min. Adama Nowaka, ale na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu, z rzutu karnego, wyrównał Łukasz Popiela.

Świdniczanie kończyli mecz w dziewiątkę, bo najpierw dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną ujrzał Jakub Szymala, a później Piotr Piekarski.

- W obu przypadkach, moim zdaniem, sędzia popełnił błąd – mówi Tomasz Bednaruk, asystent Tadeusza Łapy. – Tak samo zresztą było z rzutem karnym. Łukasz Popiela zasymulował faul, a arbiter dał się na to nabrać. Po spotkaniu przyznał to nawet obserwator meczu. Jeśli chodzi o całe widowisko, uważam, że zagraliśmy bardzo dobrze. Nie brakowało nam zaangażowania, waleczności, mądrze ustawiliśmy się taktycznie. W pierwszej połowie gospodarze mieli jedną groźną sytuację. W słupek trafił Popiela. Z naszej strony najlepszej okazji nie wykorzystał Adam Nowak, którego uderzenie, z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Groźnie było także po strzale Dominika Malugi. Gol dla nas padł, gdy Adam Nowak wygrał pojedynek z bramkarzem Wiślan. Podawał mu Krystian Mroczek. Kontrolowaliśmy przebieg gry, aż do 82 min. Wtedy sędzia wyrzucił z boiska Jakuba Szymalę, a w kolejnej akcji niesłusznie podyktował rzut karny. Od 89 min. graliśmy już w dziewięciu, bo, za protesty „wyleciał” Piotrek Piekarski. Zawodnik zwrócił uwagę arbitrowi, że powinien pokazać piłkarzowi miejscowych żółtą kartkę, bo ten brutalnie sfaulował naszego pomocnika. Nawet grając w tak dużym osłabieniu chcieliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Miejscowi, podobnie jak w całym meczu ograniczyli się jedynie do wstrzeliwania piłki w okolice naszego pola karnego oraz do szukania stałych fragmentów gry. Doceniamy zdobyty punkt, ale czujemy złość i niedosyt. Widać jednak, że zespół zmierza w dobrym kierunku.

Wiślanie Jaśkowice – Avia Świdnik 1:1 (0:0)

Popiela (85’ rzut karny) – Nowak (69’)

Avia: Piotrowski, Mazurek, Jarzynka, Barański, Wrzesiński, Szymala, Piekarski, Orzędowski, Nowak (Czułowski 75’), Maluga (Kołodziej 86’), Białek (Mroczek 62’)

Żółte kartki: Orzędowski, Nowak, Mroczek, Piekarski (dwie), Szymala (dwie)

Czerwone kartki: Szymala, Piekarski

Sędzia: Jakub Pieron

Sponsorzy