Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Porażka na własne życzenie
15.08.2017

Avia przegrała w Jarosławiu z JKS, choć do przerwy była dużo lepszym zespołem od gospodarzy. Po zmianie stron, to jednak drużyna z Podkarpacia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Żółto – niebiescy przejęli inicjatywę od pierwszego gwizdka sędziego. W 10 min. Robert Kazubski niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pięć minut później na listę strzelców powinien się wpisać Mateusz Wołos. Pomocnik wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i… nie trafił, z kąta, do pustej bramki. Ten sam zawodnik, w 23 min. zmarnował dobre podanie od Mateusza Olszaka posyłając futbolówkę obok słupka. Chwilę później podopieczni Jacka Ziarkowskiego wypracowali sobie kolejną, dogodną sytuację. Krystian Mroczek otrzymał podanie stojąc kilka metrów od bramki i zamiast dopełnić formalności właściwie podał piłkę bramkarzowi miejscowych. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Avia wykonywała rzut wolny niemal z linii pola karnego. Stały fragment próbował wykorzystać Adam Nowak, jednak trafił prosto w mur.

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy wydawało się prawie pewne, że bramka dla żółto – niebieskich jest kwestią czasu. Stało się zupełnie odwrotnie. Gospodarze, w 47 min. gry oddali pierwszy strzał na bramkę Piotra Piotrowskiego i wyszli na prowadzenie. Golkipera świdniczan zaskoczył Krzysztof Zawiślak, który popisał się precyzyjną główką po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Ekipa Arkadiusza Barana poszła za ciosem i w 51 min. wygrywała już różnicą dwóch trafień. Na strzał z rzutu wolnego, z około 35 metrów zdecydował się Oleksandr Tarasenko i udało mu się zaskoczyć golkipera żółto – niebieskich. W 64 min. blisko kontaktowego gola był Dominik Maluga, ale jego uderzenie obronił Mateusz Zając. Tak samo zresztą, jak strzał Piotra Piekarskiego. W końcówce Avia starała się odrobić straty i nadziała się na kontratak jarosławian. W 86 min. drugi raz do notesu sędziego wpisał się Krzysztof Zawiślak.

JKS Jarosław – Avia Świdnik 3:0 (0:0)

Zawiślak (47’, 86’), Tarasenko (51’)

Avia: Piotrowski, Barański (Czułowski 65’), Kazubski (Wrzesiński 54’), Kołodziej, Szymala, Piekarski (Młynarski 70’), Orzędowski, Mroczek (Białek 46’), Nowak, Wołos (Maluga 54’), Olszak

żółte kartki: Nowak, Szymala

Sponsorzy