Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Trener o meczu z Wierną
25.05.2017

Do końca sezonu w III lidze, grupie IV pozostały cztery kolejki. W najbliższej żółto – niebiescy zagrają w Małogoszczu z Wierną. Przed starciem z ostatnim zespołem w tabeli rozmawialiśmy z Jackiem Ziarkowskim, trenerem świdniczan.

W tym tygodniu trenerzy i rada drużyny odbyli rozmowy z władzami klubu. Domyślam się, że nie było poklepywania po plecach?

- Nie ma się co dziwić, że doszło do tych spotkań. Wszyscy nie jesteśmy zadowoleni z sytuacji, w jakiej znalazł się zespół i każdemu zależy, by znaleźć wyjście z tej sytuacji. Utrzymanie mamy praktycznie pewne, ale to nie zwalnia nas od zdobywania punktów. W każdym meczu musimy być maksymalnie skoncentrowani i zmobilizowani. Gramy o określone cele, więc najbliższe kolejki będą bardzo ważne.

Dobrze, że to Wierna Małogoszcz jest naszym najbliższym rywalem?

- I tak, i nie. To przeciwnik, który został już zdegradowany szczebel niżej, więc nie będzie odczuwał dodatkowej presji. Spodziewam się także, że zrobią wszystko, by na własnym boisku pokazać się z jak najlepszej strony. Przypomnę, że w tej rundzie pokonali u siebie chociażby Orlęta Radzyń Podlaski i to dosyć gładko. Nawet w spotkaniach, w których przegrywali tracili gole w końcówkach. Trzeba się przyszykować na ciężki mecz. Zresztą w tej lidze tak jest z każdym rywalem.

Możemy się spodziewać zmian w starciu z Wierną?

- Rewolucji nie przewiduję. Nie wykluczam jednak, że dojdzie do zmian personalnych czy w ustawieniu. Skoro nam nie idzie, trzeba szukać nowych rozwiązań. Najważniejsze byśmy nie stracili gola. Przeciwnicy strzelają nam ich zdecydowanie za dużo. Nasi obrońcy mają odpowiednią jakość, by powstrzymać rywali. W ofensywie, na pewno wypracujemy sobie kilka dogodnych okazji.

Sponsorzy