Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Zaskoczyć lidera
19.05.2017

Przed piłkarzami Jacka Ziarkowskiego stoi trudne zadanie. W sobotę zmierzą się z Garbarnią Kraków i to na wyjeździe. Lider tabeli oraz główny kandydat do awansu zrobi wszystko, by pokonać żółto – niebieskich.

Już raz mu się to udało, w jesiennym meczu w Świdniku. Goście wygrali wówczas po golu Krzysztofa Kalemby z rzutu karnego. Garbarnia będzie także faworytem jutrzejszego pojedynku. Ekipa Mirosława Hajdy notuje serię sześciu wygranych z rzędu w lidze. W środę, w zaległym spotkaniu, pokonała Wierną Małogoszcz i o dwa punkty wyprzedza drugi w stawce Motor Lublin.

Świdniczanie natomiast ostatnio podzielili się punktami ze Spartakusem Daleszyce. W 27 meczach uzbierali 35 punktów i są praktycznie pewni utrzymanie w III lidze. Kibice Avii na ligowe zwycięstwo czekają od 25 marca, kiedy Sebastian Orzędowski i spółka pokonali, przed własną publicznością, Karpaty Krosno (2:1).

Starcie w Krakowie poprowadzi Damian Gawęcki ze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Pojedynek odbędzie się bez udziału kibiców gości. Żółto - niebiescy już dziś wyjadą w podróż do stolicy Małopolski.

Mecz: RKS Garbarnia Kraków – MKS Avia Świdnik

Miejsce: Kraków, ul. Rydlówka 23

Godzina: 15:00

Sponsorzy