Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Przegrali z honorem
07.05.2017

Piłkarze Jacka Ziarkowskiego byli blisko zakończenia zwycięskiej passy Motoru Lublin. Choć przegrali w derbach, 0:2, mogli pokusić się przynajmniej o remis.

Spotkanie obejrzało ponad cztery tysiące widzów. Ci, którzy wybrali się w niedzielne popołudnie na Arenę Lublin zobaczyli ciekawy mecz, w którym oba zespoły stworzyły sobie przynajmniej kilka niezłych okazji do zdobycia gola. Wynik potyczki, już w 11 min. mógł otworzyć Kamil Stachyra, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Jakuba Zolecha nie udało się także pokonać Michałowi Paluchowi. Napastnik gospodarzy źle przymierzył i zamiast umieścić futbolówkę w siatce, posłał ją ponad poprzeczką. Chwilę później odpowiedziała Avia. Piotr Piekarski huknął z rzutu wolnego, jednak Paweł Socha zdołał wybronić ten strzał. W pierwszej połowie na listę strzelców chcieli się jeszcze wpisać Paweł Kaczmarek i Michał Paluch, po stronie lublinian oraz Krystian Mroczek, po stronie żółto – niebieskich. Nikomu to się nie udało. Najbliżej był Paluch, który nawet pokonał bramkarza Avii, ale sędzia uznał, że napastnik, chwilę wcześniej, faulował Łukasza Mazurka.

Drugie czterdzieści pięć minut mogło się idealnie rozpocząć dla świdniczan. Lewą stroną przedarł się Jakub Sołdecki i podał do nadbiegającego Mateusza Wołosa. Pomocnik miał trzy metry do bramki i… przestrzelił. W 62 min. gry obejrzeliśmy pierwsze trafienie. Jego autorem był, wprowadzony po przerwie, Kamil Majkowski. Po stracie gola do ataku rzucili się podopieczni Jacka Ziarkowskiego. Wyrównać mogli Michał Jeleniewski oraz Krystian Mroczek. Niestety, skończyło się na zagrożeniu w polu karnym Motoru. Na dwadzieścia minut przed upływem regulaminowego czasu gry kapitalnej okazji nie wykorzystał Tomasz Tymosiak. Co nie udało się pomocnikowi żółto – biało – niebieskich, wyszło bohaterowi dnia, Kamilowi Majkowskiemu. W 85 min. drugi raz znalazł sposób na pokonanie Zolecha i tym samym zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Rozmiary porażki mógł zmniejszyć Wojciech Białek, ale jego strzał, z najwyższym trudem, obronił Socha.

Motor Lublin – Avia Świdnik 2:0 (0:0)

Majkowski (62’, 85’)

Avia: Zolech, Kazubski, Dykyy, Mazurek, Maciejewski, Orzędowski, Piekarski, Wołos (Białek 70’), Jeleniewski (Skowroński 70’), Sołdecki, Mroczek

Żółte kartki: Sołdecki, Dykyy

Sędzia: Mateusz Czerwień