Gmina Miejska Świdnik
Remis jak porażka
03.05.2017

Świdniczanie tylko zremisowali z Cosmosem Nowotaniec, choć prowadzili po golu Krystiana Mroczka.

Środowe starcie było ostatnim przed zbliżającymi się derbami z Motorem Lublin. Żółto – niebiescy chcieli wygrać, by podbudować się przed tym pojedynkiem. Zaczęło się obiecująco, bo w 17 min. do siatki Cosmosu trafił Krystian Mroczek. Pomocnik Avii pokonał golkipera gości po indywidualnej akcji. Chwilę później mogło być 2:0. Dogodnych okazji nie wykorzystali jednak Jakub Sołdecki i ponownie Mroczek. To się zemściło. W 24 min. na tablicy wyników widniał już remis. Piotr Laskowski dośrodkował w pole karne żółto – niebieskich, futbolówka minęła wszystkich piłkarzy ustawionych w szesnastce i zaskoczyła Jakuba Zolecha. W pierwszej połowie warta odnotowania była jeszcze jedna sytuacja, choć nie bramkowa. W 37 min. boisko z kontuzją opuścił Jakub Szymala, a jego miejsce zajął Mateusz Wołos.

Drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni. Już na początku powinni wyjść na prowadzenie, ale Piotr Laskowski, w dogodnej sytuacji, trafił wprost w Jakuba Zolecha. Im bliżej było do końcowego gwizdka, tym bardziej nerwowo robiło się w szeregach Avii. Michał Maciejewski i spółka próbowali przełamać defensywę przyjezdnych i kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Mateusza Krawczyka. Najbliżej pokonania golkipera z Nowotańca byli Krystian Mroczek, Wojciech Białek i Michał Jeleniewski. Okazje nie przełożyły się jednak na gole. Swojej szansy szukali też goście. Najlepszą zmarnowali na kwadrans przed końcem, kiedy Kacper Rak strzelił ponad bramką mając przed sobą jedynie Jakuba Zolecha.

Avia Świdnik – Cosmos Nowotaniec 1:1 (1:1)

Mroczek (17’) – Laskowski (24’)

Avia: Zolech, Mazurek, Maciejewski, Dykyy, Szymala (Wołos 37’), Orzędowski, Piekarski, Czułowski (Jeleniewski 55’), Mroczek, Sołdecki (Skowroński 74’), Białek

Żółta kartka: Mroczek

Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków)