Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Podział punktów przy Sportowej
22.04.2017

W sobotnie popołudnie kibice obejrzeli mecz walki, w którym żółto – niebiescy zremisowali z rzeszowianami, 1:1. Co ważne, od 55 min. gry Avia musiała sobie radzić w dziesiątkę.

Jacek Ziarkowski, trener gospodarzy miał spory ból głowy, by zestawić jedenastkę na mecz z Resovią. Za kartki pauzowali Michał Maciejewski, Łukasz Mazurek i Mateusz Herda, kontuzja wyeliminowała ze spotkania Piotra Piekarskiego. Na domiar złego, po kwadransie murawę musiał opuścić Łukasz Gieresz. Kapitan doznał urazu kolana i jego miejsce zajął Jakub Zolech. Pięć minut później świdniczanie stanęli przed szansą wyjścia na prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z zawodników Resovii, a do piłki podszedł Wojciech Białek. Intencje snajpera wyczuł Marcin Pietryka i obronił jego uderzenie. Popularny „Biały” mógł dobić strzał, ale spudłował z trzech metrów. Warte odnotowania są jeszcze sytuacje z końcówki pierwszej połowy. Najpierw Jakuba Zolecha próbował zaskoczyć Damian Barszczak. W rewanżu Krystian Mroczek trafił w słupek, po indywidualnej akcji z lewej strony boiska. Na koniec Bartłomiej Buczek źle przymierzył, po błędzie bramkarza Avii, który niepewnie interweniował przy dośrodkowaniu jednego z rywali.

Druga część zaczęła się od ataków gości. Co chwilę robiło się groźnie pod bramką Zolecha, ale rzeszowianie nie potrafili przełamać dobrze zorganizowanej defensywy żółto – niebieskich. W 55 min. drugą żółtą kartkę zobaczył Wiktor Bogusz i od tego momentu jasne było, że miejscowi będą zmuszeni się bronić. Nie udało im się jednak utrzymać czystego konta. W 63 min. do siatki Avii trafił Dawid Pałys-Rydzik. Radość przyjezdnych trwała krótko. Cztery minuty po tej sytuacji było już 1:1. Na listę strzelców wpisał się… Konrad Domoń, obrońca Resovii, który zamiast zostawić piłkę wychodzącemu do niej golkiperowi, skierował ją głową do własnej bramki. W ostatnich minutach rywalizacji gracze ze stolicy Podkarpacia szukali sposobu na wywiezienie ze Świdnika kompletu punktów. Swoje szanse mieli Buczek i Dziedzic, jednak za każdym razem czegoś im zabrakło, by pokonać Zolecha.

Avia Świdnik – Resovia Rzeszów 1:1 (0:0)

Domoń (67’ samobójcza) – Pałys-Rydzik (63’)

Avia: Gieresz (Zolech 15’), Bogusz, Szymala, Dykyy, Kazubski, Jeleniewski, Orzędowski, Mroczek, Czułowski (Wołos 58’), Sołdecki (Starok 90’), Białek (Feret 90’)

Żółte kartki: Bogusz (2), Sołdecki, Kazubski

Czerwona kartka: Bogusz (dwie żółte)

Sędzia: Szymon Ubożak